تماشا کنید: تست مقاومت گوشی Oppo Reno با دوربین عجیب بالاجهنده‌اش

اوپو از اولین شرکت‌هایی بود برای حذف حاشیه‌های دور نمایشگر رو به استفاده از دوربین‌های بالا جهنده آورد. اولین محصول اوپو با این مشخصه Find X بود که یک سال پیش از آن رونمایی کرد. امسال اما این کمپانی چینی خلاقیت بیشتری در طراحی گوشی جدید خود و به خصوص دوربین سلفی آن به خرج داد. مکانیزم بالاجهنده اوپو رنو برخلاف آنچه که پیش‌تر دیده بودیم از یک سمت گوشی به صورت مورب بالا می‌آید و قاب مانند یک مثلث در بالای گوشی قرار می‌گیرد. اما این گوشی و دوربین سلفی آن تا چه اندازه مقاومند؟

تست مقاومت گوشی اوپو رنو

اگر به‌خاطر داشته باشید، گوشی فایند X سال گذشته در تست مقاومت زک نلسون نتوانست دوام بیاورد و در آزمون آخر که تست خمیدگی دستگاه بود از وسط نصف شد. اما آیا رنو هم به سرنوشت Find X دچار خواهد شد؟

برای یافتن پاسخ این سوال، مانند همیشه به سراغ زک نلسون و کانال یوتیوب او یعنی JerryRigEverything رفته‌ایم. چرا که او در جدیدترین ویدئوی خود به سراغ Oppo Reno رفته و طبق استاندارهای همیشگی خود میزان مقاومت این دستگاه را مورد بررسی قرار داده است. این تست هم مانند همیشه با آزمون خراشیدگی صفحه نمایش آغاز می‌شود و  تجهیزاتی با میزان سختی متفاوت برای آن به کار می‌رود، که خراشیدگی هر کدام از آنها بر روی نمایشگر، نشان‌دهنده‌ی جنس محافظ نمایشگر به کار رفته می‌باشد. تست خراشیدگی برای قاب پشتی گوشی نیز ادامه پیدا می‌کند. قاب فلزی گوشی و دوربین‌های عقب، دوربین سلفی بالاجهنده که زک آن را "اسلایس پیتزا" خطاب می‌کند و حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر هم از اجسام تیز او در امان نخواهند نمی‌مانند. البته در این میزان مقاومت دوربین سلفی از خود در برابر سقوط نیز مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

پس از آن نوبت به تست آتش می‌رسد زمانیکه صفحه نمایش گوشی اوپو رنو در برابر شعله آتش قرار می‌گیرد و میزان مقاومت آن سنجیده می‌شود. در آخرین مرحله از آزمون زک به سراغ آزمون خمیدگی و اعمال فشار به دو سمت گوشی برای خم کرد آن می‌رود. به نظر شما سرنوشتی مشابه Find X در انتظار Reno خواهد بود؟

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.