میزان فروش گوشی‌های هوآوی مثبت‌تر از آن چیزی خواهد بود که پیش‌بینی میشد

پس از آنکه در ماه می دولت ایالات متحده شرکت هوآوی را در لیست تحریم‌های خود قرار داد، وضعیت فروش گوشی‌های هوشمند این شرکت ضربه بزرگی خورد. تحلیلگران در واکنش به این وضعیت سریعاً اعلام نظر کردند و میزان فروش گوشی‌های این شرکت را در سال جاری 180 میلیون دستگاه برآورد کردند. اما حالا شرایط تغییر کرده است و تحلیلگران معتقدند که هوآوی می‌تواند در ادامه سال دستگاه‌های بیشتری را به فروش برساند.

روزهای روشن در انتظار هوآوی

طبق گفته Guo Minghao هوآوی در تلاش است تا پیش از پایان ماه جولای تأییدیه گوگل برای ادامه استفاده سرویس‌ها در گوشی‌های هوآوی را بدست آورد. در صورت بدست آمدن چنین تأییدیه‌ای هوآوی دوباره می‌تواند گوشی‌های هوشمند جدید خود را به بازار معرفی کند و بدین ترتیب فروش دستگاه‌های این کمپانی دوباره در بازار اروپا رونق خواهد گرفت. پیش از این Minghao پیش‌بینی کرده بود که میزان فروش گوشی‌های هوآوی در پایان سال 2019 بین 210 تا 220 میلیون دستگاه بود. با این حال این تحلیلگر حالا عقیده دارد که اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود میزان فروش دستگاه‌های این شرکت به 260 میلیون هم خواهد رسید. اما اگر غول فناوری چینی نتواند تأییدیه گوگل در استفاده از سرویس‌های این شرکت را در سال جاری کسب کند، باز هم فروش آنها رقم قابل توجخ 230 میلیون دستگاه خواهد بود.

دلیل اصلی این موضوع اینست که فارغ از هر نتیجه‌ای، استقبال در سرزمین مادری از برند هوآوی در سال جاری به طرز چشمگیری بالاتر رفته است. از طرف دیگر گوشی‌های میان‌رده و پایین‌رده این شرکت به خوبی در بازار جهان ظاهر شده‌اند و با قیمت‌های مناسب مرزهای این دسته‌ها را جابجا کرده‌اند. دلیل دیگر این موضوع حمایت خوبی است که اپراتورها و فروشندگان دستگاه‌های هوآوی با وجود مشکلات پیش آمده از این برند کرده‌اند.

با تمام پیش‌بینی‌های مثبتی که حالا دوباره درخصوص وضعیت هوآوی اعلام می‌شود، خود کمپانی در ماه ژوئن تأیید کرد که نمی‌تواند در سال جاری مطابق برنامه‌ای که داشت، جایگاه سامسونگ را به عنوان بزرگترین تولیدکننده گوشی هوشمند تصاحب کند. اما حالا باوجود نشانه‌های مثبتی که در وضعیت آنها حاصل شده، هدف مورد نظر چندان دور از دسترس نیست.

(0 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.