رکورد کمترین میزان فروش گوشی هوشمند در سال 2019 ثبت می‌شود

فروش گوشی‌ها، به ویژه گوشی‌های هوشمند در چند سال اخیر روندی نزولی را تجربه کرده است و حالا موسسه تحقیقاتی گارتنر برآورد کرده که در سال 2019 میزان فروش گوشی در سراسر جهان 68 میلیون کاهش خواهد یافت. این در مقایسه با آمار فروش سال قبل خبر از کاهش 3.8 درصدی می‌دهد.

Gartner چشم انداز بلندمدت خود از بازار گوشی‌های موبایل تا سال 2021 را منتشر کرده است و به طرز جالب و امیدوارکننده‌ای تنها در سال 2019 شاهد افت چشمگیر در فروش هستیم و در سال 2020 دوباره به جای سابق بازمی‌گردد و در سال 2021 با یک کاهش بسیار کم، بازار به حالت سکون می‌رسد. در جدول زیر می‌توانید از ارقام را به‌طور دقیق‌تر مشاهده کنید:کاهش میزان فروش گوشی در سال 2019

با وجود وضعیت امیدوارکننده‌ای که گارتنر پیش‌بینی کرده است باز هم آمار فروش گوشی‌های بازار با روزهای اوج اختلاف دارد. Ranjit Atwal یکی از محققان این موسسه گفته است فروش 1.7 میلیارد دستگاهی که در حال حاضر در جهان به فروش رفته است، 10 درصد کمتر از 1.9 میلیارد دستگاهی است که در سال 2015 فروخته شده بود. اگر موبایل‌ها نتوانند کارایی‌های جدید به‌درد بخوری ارائه کنند یا راندمان و تجربه کاربری آنها بهبود پیدا نکند، کاربران تمایلی به خرید دستگاه‌های جدید نخواهند داشت و در نتیجه آن طول عمر دستگاه‌ها افزایش پیدا می‌کند.

گارتنر اساساً معتقد است که فروش گوشی‌های هوشمند در سال 2019 با کاهش 2.5 درصدی بدترین وضعیت تاریخ خود را تجربه می‌کند. همچنین آنها عقیده دارند که گوشی‌های بالارده بازار در طول سال‌ها از میزان بیشتری در اختیار کاربران قرار خواهند گرفت و میانگین زمان استفاده آنها از 2.6 سال به 2.9 سال افزایش خواهد یافت.

طبیعتاً گزارشات بلند مدت اینچنینی که در رابطه با سال‌های آینده گردآوری شده‌اند، صدرصد قابل استناد نیستند. غیرممکن است که بتوانید از حالا چنین بازار پرتحرکی را در سال‌های آینده پیش‌بینی کنیم. اشتباه از موسسات تحقیقاتی هم موضوع چندان عجیبی نیست. برای درک بهتر ماجرا بد نیست بدانید که که IDC (یکی از معتبرترین موسسات تحقیقاتی) پیش‌بینی کرده بود که در سال 2020 ویندوزفون 20 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص خواهد داد.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.