تماشا کنید: آیا گلکسی A50 سامسونگ با قاب پلاستیکی به اندازه کافی مقاوم است؟

سامسونگ امسال از گوشی‌های متنوعی در سری Galaxy A رونمایی کرد. یکی از اعضای میان‌رده این خانواده که فروش بسیار خوبی هم در بازار ایران داشته، گلکسی A50 می‎باشد. جالب است بدانید که میزان استقبال در سراسر جهان و حتی آمریکا هم بسیار خوب بوده، تا آنجاییکه زک نلسون، به سراغ A50 رفته تا میزان مقاومت آن را مورد بررسی قرار دهد.

تست مقاومت گوشی گلکسی A50 سامسونگ

زک در جدیدترین ویدئوی خود در کانال یوتیوبی JerryRigEverything گوشی گلکسی A50 را مورد شکنجه و آزار خود قرار داده تا میزان مقاومت آن را بسنجد. همانطور که می‌دانید این بخشی از مشخصات پرچمداران سامسونگ مانند دوربین‌های چندگانه، نمایشگر Super AMOLED و سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر را به ارث برده است. اما در عین حال، سامسونگ برای پایین نگه داشتن قیمت این دستگاه (حدود 300 دلار) برخی از مشخصات مانند بدنه شیشه‌ای را حذف کرده و روی به پلاستیک آورده است؛ البته نه یک پلاستیک معمولی. 3D Glasstic نام ابتکاری سامسونگ برای این بدنه پلاستیکی با ظاهری شیشه‌ای و جذاب است. اما آیا مقاومت آن هم مانند شیشه در برابر خراشیدگی بالا است؟

تست مقاومت گلکسی A50 مانند همیشه با آزمون خراشیدگی نمایشگر، قاب دور گوشی، دوربین‌ها، قاب پشتی و در نهایت سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر آغاز می‌شود و در آن اجسام تیز با میزان سختی متفاوت میزان مقاومت دستگاه در برابر خراش را نشان می‌دهند. در مرحله بعد نوبت به آزمون آتش و قرار گرفتن نمایشگر در برابر شعله مستقیم آتش برای سنجش میزان مقاومت آن خواهد بود. در نهایت مانند همیشه تست مقاومت با آزمون خمیدگی و اعمال فشار به دو طرف گوشی برای شکستن آن به پایان می‌رسد.

گوشی‌های میان‌رده‌ی زیادی بودند که از تست مقاومت زک نلسون جان سالم در بردند و تا امروز سابقه نداشته که گوشی‌ای از برند سامسونگ در این آزمون شکسته شود. اما آیا گلکسی A50 هم می‌تواند از این مرحله سخت با مقاومت عبور کند؟

(لینک دانلود ویدئو)

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.