خیس شدن گوشی: چه راهکاری برای مقابله با این مشکل درست است؟

بیایید با این موضوع روبه‌رو شویم، خیس شدن گوشی بدون شک می‌تواند یکی از بدترین تجربه‌های زندگی هر شخص باشد. زمانیکه گوشی شما ناگهانی در دستشویی یا حمام می‌افتد، موقع پیاده شدن از تاکسی به جوی آب سرازیر می‌شود، آب داخل لیوان سر سفره روی گوشی شما ریخته می‌شود و یا اصلاً بارانی شدیدی شروع به بارش می‌کند که باعث خیس شدن گوشی می‌شود. متأسفانه در این شرایط در صورت آسیب احتمالی گارانتی خسارت شما را جبران نمی‌کند و به‌غیر از این ممکن است تمامی اطلاعات گوشی شما در همین چند ثانیه از بین برود. اصلاً همین موضوع می‌تواند برای شما یک سکته ناقص به همراه داشته باشد.

اما وحشت نکنید. ما در این مطلب به شما راهکارهای ارائه خواهیم داد که می‌تواند از آسیب‌های احتمالی گوشی شما در صورت خیس شدن جلوگیری کند و شما را از یک هزینه اضافه نجات دهد. با ما همراه باشید.

1. بلافاصله آن را از آب خارج کنید

ما می‌دانیم که این موضوع کاملاً واضح است، اما ممکن است شما فکر کنید که دیگر خیلی دیر شده و ارزش عجله کردن ندارد. اما بدانید؛ هر ثانیه اهمیت دارد. اگر خوش شانس باشید هنوز می‌توانید گوشی خود را نجات دهید.

2. گوشی را خاموش کنید

در بیشتر مواقع، زمانیکه گوشی به داخل آب می‌افتد به طور خودکار خاموش می‌شود. اما اگر نشد، معطل نکنید و سریعاً گوشی را خاموش کنید.

3. (در صورت امکان) باتری را خارج کنید

اگر در گوشی شما امکان درآوردن باتری وجود دارد، بدون اتلاف وقت باتری را از گوشی جدا کنید. این کار باعث جلوگیری از آتش‌سوزی و آسیب‌های احتمالی در آینده خواهد شد.

4. سیم‌کارت و کارت حافظه را خارج کنید

تمام کاورها، قاب، شیارهای سیم‌کارت، کارت حافظه و... را از بدنه گوشی جدا کنید. گوشی خود را با یک پارچه میکروفیبر یا حوله (و نه دستمال کاغذی) خشک کنید.

5. آن را داخل یک کیسه وکیوم قرار دهید

راهکار برای خیس شدن گوشی

مهمترین نکته در زمان خیس شدن گوشی اینست که اجزای درونی آن را تا حد امکان خشک کنید. برای اینکار گوشی را در داخل یک کیسه وکیوم قرار داده و هوای آن را خارج کنید. در این حالت مایع درون گوشی در داخل محفظه پلاستیکی بیرون خواهد آمد.

6. آن را در داخل ظرف برنج یا جاذب دیگری قرار دهید

راهکار برای خیس شدن گوشی

خشک کردن گوشی با دستمال به شما امکان دسترسی به داخل گوشی را نمی‌دهد و شما برای این کار به یک جذب کننده رطوبت مانند برنج خام نیاز دارید. گوشی و تمام قطعات آن را برای مدت 2 روز داخل یک ظرف برنج قرار دهید.

7. گوشی را روشن کنید و امیدوار باشید که شانس با شما یار باشد

اگرچه همیشه هشدار داده‌اند که احتمال آسیب دیدن گوشی در صورت تماس با آب زیاد است، اما ما به نتیجه کار خوش‌بین هستیم و امیدواریم که راهکارهای فوق موثر واقع شود.

نکته: این خیلی مهم است که 2 روز به گوشی خود در کنار جاذب رطوبت زمان دهید و در مقابل وسوسه‌های خود برای روشن کردن آن بایستید. چرا که حتی وجود ذرات کوچک آب می‌تواند تمام تلاش شما را بی‌نتیجه کند.

از تجربیات ناگوار خود در زمان خیس شدن گوشی به ما بگویید. شما چه راهکاری برای خشک کردن گوشی استفاده کرده‌اید و این روش تا چه اندازه موثر بوده است؟

(2 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • من j7 prim چایی ریخت روش سالمه ولی لمس دکمه بک ش کاد نمی کنه و وقتی کابل aux رو در گوشی فرو می برم بک میشه کسی می تونه راهنمایی کنه مشکل از کجاس و تعمیرش چقدر هزینه داره

    0 پاسخ
  • من یه بار شانس آوردم و گوشی ساده بود که داخل اب افتاد و از خوبی اون اینکه بی هیچ پیچی باز شد، از این نوکیا 130 ساده بود و با سشوار گرفتم برد و دیگر قطعاتش رو خشک کردم و سر هم کردمش و اخر سر باطریش رو جا انداختم و سیم کارت و .. بعدش روشنش کردم با کمال خوشبختی تا به امروز صحیح وسالم کار میکنه این قضیه مربوط به زمستان پارسال هستش

    1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.