آیفون‌های 2019 اپل شارژرهای USB-C خواهند داشت؟

اپل آرام آرام در حال روی آوردن به پورت‌های USB-C در دستگاه‌های خود است. حالا به نظر می‌رسد که تمام مک‌بوک‌های این شرکت با پورت‌های USB 3.0 و DisplayPort خود خداحافظی کرده‌اند و جای آنها را Thunderbolt 3 و  USB-C گرفته است. اما این موضوع آنقدرها هم که تصور می‌کنید خبر خوبی نیست و حتی به یک مشکل برای کاربران آیفون و آیپد تبدیل شده است. چرا که حالا دیگر نمی‌توانند دستگاه‌های خود را از طریق مک‌بوک بدون نیاز به مبدل شارژ کنند.

البته اپل برای این موضوع تا حدی چاره اندیشیده است و به عنوان مثال در آیپد پروهای سال 2019 خود تغییر رویه داد و آنها را با پورت  USB-C روانه بازار کرد. حالا به نظر می‌رسد که این کمپانی تصمیم دارد تا پس از آیپدها در شارژرهای آیفون‌های خود نیز تغییراتی اعمال کند. این موضوع توسط اکانت توئیتری وبسایت ChargerLAB منتشر شده و ادعا شده است که آیفون‌های امسال که تنها دو هفته به زمان معرفی آنها باقی مانده قرار است با شارژرهای USB-C عرضه شوند.

لایتنینگ همچنان در آیفون ماندگار است

با این حال، باید به این نکته توجه داشته باشید که تنها شارژر آیفون‌های جدید قرار است که USB-C باشند و خود آیفون‌ها انتظار می‌رود که همچنان از پورت لایتنینگ استفاده کنند. اما این چه مفهومی می‌تواند داشته باشد؟ استفاده از شارژرهای USB-C به این معنی است که اپل احتمالاً در جعبه آیفون‌های آینده خود کابلی قرار خواهد داد که از یک طرف USB-C و از یک طرف لایتنیگ است. این کابران آیفون اجازه خواهد داد تا بتوانند دستگاه خود را به‌راحتی و بدون نیاز به آداپتور یا دانگل به مک‌بوک متصل کنند.

البته شایعاتی مبنی بر این موضوع نیز شنیده می‌شود که اپل در نهایت از استفاده از لایتنیگ منصرف می‌شود و به پورت USB-C در آیفون‌های آینده روی می‌آورد. سیاستی که امسال برای آیپد پروها در پیش گرفته شد و احتمالاً نه امسال، اما در آینده‌ای نزدیک برای آیفون نیز عملی خواهد شد.

(1 رای)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • محمود

    احتمال اینکه به طور کامل بره رو تایپ سی البته در ایفون خیلی کمه اما اینکه کابل ایفون های جدید یه طرفش تایپ سی باشه یه طرفش لایتنینگ خیلی زیاده و احتمال زیاد همینطور بشه

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.