ساخت قاب‌های هوشمند توسط هواوی؛ آیا میت 30 با ماژول‌های افزودنی ارائه خواهد شد؟

تولیدکنندگان کمی تا به امروز در زمینه تولید گوشی‌های هوشمند ماژولار موفق بوده‌اند. برای مثال شرکت ال جی پس از عرضه ناموفق G5 به کلی ایده گوشی‌های ماژولار را کنار گذاشت. البته موتورولا از سال 2016 با ارائه ماژول‌های موتومودز (MotoMods) به موفقیت‌هایی نسبی در این زمینه دست پیدا کرد.


به تازگی گواهی‌هایی منتشر شده که نشان می‌دهد هواوی و آنر نیز احتمالا قصد دارند تا در آینده تجهیزات جانبی جدیدی را به صورت ماژولار برای دستگاه‌های خود عرضه کنند. شما می‌توانید لیست کامل این تجهیزات را در اینجا ببینید.

البته این تجهیزات برخلاف ماژول‌های موتومودز، با پین‌های مخصوص به دستگاه متصل نمی‌شوند بلکه به جای آن از ارتباط بلوتوث برای اتصال به گوشی استفاده می‌کنند. با اینکه موارد زیادی در لیست منتشر شده از سوی Bluetooth SIG وجود دارد، اما به نظر می‌رسد که هواوی قصد دارد تا فعلا تنها چهار آیتم از این لیست را به بازار عرضه کند. این ماژول‌ها که با نام دستگاه‌های هوشمند (Smart Devices) شناخته می‌شوند شامل یک قاب بازی، قاب سلامتی، قاب غواصی و یک قاب تقویت کننده هستند. احتمال می‌رود که قاب تقویت کننده مربوط به افزایش کیفیت و حجم صدای گوشی باشد. هنوز مشخص نیست که این ماژول‌ها برای استفاده در کدام گوشی‌ها ارائه خواهند شد. این احتمال وجود دارد که همانند موتورولا، امکان استفاده از یک ماژول در چندین گوشی هواوی و آنر وجود داشته باشد. تاکنون نام‌هایی مثل آنا (Anna)، آرک (Ark)، السا (Elsa) و نوح (Noah) برای این ماژول‌های جدید منتشر شده که نشان می‌دهد احتمالا هواوی قصد دارد تا برای هر دستگاه تجهیزات جانبی مخصوص به خود را ارائه کند.

ماژول-های-افزودنی-هواوی

همچنین در پرونده دیگری که توسط هواوی ثبت شده، صفحه کلیدی با نام واگنر مشاهده می‌شود. هنوز مشخص نیست که هواوی چه برنامه‌ای برای عرضه این تجهیزات دارد. این احتمال وجود دارد که ماژول‌های جدید در مراسم عرضه میت 30 که زمان آن روز گذشته توسط هواوی با شعار Rethink Possibilities اعلام شده بود، به صورت رسمی معرفی شوند.

(0 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.