تست سقوط – مقایسه عملکرد آیفون 11 پرو مکس در برابر گلکسی نوت 10 پلاس

برخلاف گوشی گلکسی S10، گلکسی نوت 10+ تماماً دارای پوشش گوریلا گلس 6 است و طبیعتا باید در زمان افتادن از دست یا موارد دیگر مقاومت بیشتری از خود نشان دهد. اما به نظر شما عملکرد آن در مقایسه با سخت‌ترین شیشه استفاده شده در گوشی‌ها چگونه است؟

بله، منظور ما آیفون 11 جدید است. گوشی‌ای که اپل ادعا می‌کند دارای مقاوم‌ترین پوشش شیشه‌ای در میان گوشی‌های بازار است. اما از آنجاییکه شرکت کورنینگ گوریلا گلس جدیدی برای گوشی‌های ارائه نکرده است، انتظار می‌رود که میزان مقاومت آیفون‌های 11 در اندازه گلکسی نوت 10+ باشد. اما آیا اینگونه است؟ در ویدئوی زیر قرار است که این موضوع را متوجه شویم.

تست سقوط آیفون 11 پرو مکس در برابر نوت 10+

در ویدئوی بالا مشاهده خواهید کرد که گلکسی نوت 10+ در آزمون سقوط از پشت عملکرد بهتری در مقایسه با آیفون 11 پرو مکس نشان داد. باوجود آنکه قاب هر دو گوشی دچار شکستگی شد، اما میزان آن در پرچمدار سامسونگ کمتر بود. آزمون با تست سقوط از لبه ادامه پیدا می‌کند و این تنها مرحله‌ای است که آیفون 11 پرو مکس عملکرد بهتری در مقایسه با رقیب دارد. در مرحله سوم دو گوشی از سمت نمایشگر خود به روی سطح سخت سقوط می‌کنند، شکستگی‌هایی نمایشگر در آیفون 11 مشابه قاب پشتی بیشتر از نوت 10 است.

در Bonus Round گوشی‌ها از یک ارتفاع مشخص 10 بار به زمین سقوط می‌کنند. در ویدئوی تست سقوط گلکسی نوت 10+ و مقایسه آن با آیفون XS Max دیده بودیم که پرچمدار سامسونگ پس از 10 بار سقوط باوجود شکستگی‌ها عملکرد کاملاً درستی داشت و هیچکدام از بخش‌های آن دچار اختلال نشد. اما وضعیت برای آیفون 11 پرو مکس به همین ترتیب پیش نمی‌رود. در همان مراحل اولیه بدنه گوشی از پشت و جلو دچار شکستگی زیادی می‌شود و مشاهده خواهید کرد که در مرحله 9 دوربین اصلی دستگاه از کار خواهد افتاد. در نهایت پس از مرحله 10 نیز عمکلرد تاچ و نمایشگر گوشی برای دقایقی دچاراختلال می‌شود، اما پس از مدتی به شرایط عادی باز می‌گردد.

به‌طورکلی باوجود ادعای اپل شاهد هستیم که نوت 10+ عملکرد بهتری در تست‌های سقوط در مقایسه با آیفون 11 پرو مکس نشان داد. اما از نظر شما این تست‌ها منصفانه است و اصلاً تا چه اندازه در استفاده روزمره ما از گوشی‌ها نقش خواهند داشت؟ در بخش نظرات با ما درخصوص این موضوع صحبت کنید.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.