تماشا کنید: آیا گوشی وان‌پلاس 7T بدون IP68 واقعاً ضدآب است؟

وان‌پلاس از آن دسته از شرکت‌هایی است که هزینه‌ای صرف دریافت گواهینامه‌هایی مانند IP68 یا IP67 نمی‌کند، با این حال ادعا می‌کند که گوشی‌های خود را مقاوم در برابر آب به بازار عرضه می‌کند و کالبدشکافی‌ها هم حکایت از تأیید این موضوع دارند. این موضوع را می‌توان از وجود لایه‌های لاستیکی در شکاف‌های سیم‌کارت، شارژر و ... دریافت. اما آیا وجود این محافظ‌ها گوشی را به یک دستگاه مقاوم در برابر آب تبدیل می‌کند؟

تست ضدآب بودن وان‌پلاس 7T

Mattew Moniz یکی از یوتیوبرهای معروف دنیای تکنولوژی به سراغ گوشی تازه معرفی شده OnePlus 7T رفته تا کشف کند که آیا این دستگاه علیرغم نداشتن گواهینامه رسمی، آیا ضدآب است یا خیر. مرحله اول این آزمون بسیار کوتاه است و وان‌پلاس 7تی تنها 30 ثانیه درون ظرف آب قرار می‌گیرد. در مرحله دوم این گوشی به مدت 5 دقیقه درون ظرف آب قرار می‌گیرد و در نهایت در مرحله آن 30 دقیقه این آزمایش به‌طول می‌انجامد.

همانطور که در ویدئوی بالا مشاهده می‌کنید؛ زمانیکه گوشی به مدت 5 دقیقه درون آب قرار می‌گیرد به دلیل نفوذ آب به شیار سیم‌کارت و خیس شدن آن، شبکه موبایل از دسترس خارج می‌شود، اما پس از خشک شدن گوشی به حالت عادی باز می‌گردد و حتی تماسی نیز با آن برقرار می‌شود. در مرحله سوم نیز مشکل مشابهی به‌دلیل خیس شدن سیم‌کارت تجربه می‌شود، اما این بار با خشک کرد سیم‌کارت و شیار آن وضعیت به حالت عادی باز نمی‌گردد. البته مونیز اعلام می‌کند که تقریباً یک ساعت پس از انجام این تست سیم‌کارت به حالت عادی بازگشت.

پس از آزمون 30 دقیقه‌ای تغییراتی در کیفیت صدای بلندگو نیز حاصل شد که او ابراز امیدواری کرد پس از خشک شدن کامل دستگاه به وضعیت نرمال بازگردد. اما نکته‌ای که در این میان وجود دارد، اینست که ممکن است نفوذ آب به درون گوشی در مدت طولانی‌تری اثر خود را نشان دهد و باعث ایجاد مشکلات جدیدی‌تر بر روی وان‌پلاس 7T شود. از همین رو مونیز اعلام کرد که بررسی طولانی‌مدتی بر روی این موضوع انجام خواهد داد. با تمامی این اوصاف بهتر است که شما حتی در صورتیکه گوشی‌تان دارای گواهینامه ضدآب بودن است، این تست را بر روی آن انجام ندهید. چرا که در صورت آسیب دیدن گوشی، گارانتی آن را پوشش نخواهد داد.

(3 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • امید

    چهطور میتونن اینکارو با گوشی بکنن !!!!

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.