اندی رابین، بنیانگذار اندروید از گوشی بلند، باریک و عجیبی پرده‌برداری کرد

یکی از ویژگی‌های کلیدی اندروید همواره تجربه‌های عجیب و غریب با فرم فاکتورها و طراحی‌های متفاوت است. در یک بازه زمانی طولانی مدت به نظر می‌رسید که دوره این موضوع به سر رسیده است، اما اخیراً شاهد ظهور ایده‌های جدیدی مانند نمایشگرهای تاشو، آبشاری، دارای ناچ و حتی حفره‌ای هستیم. بسیاری از این راهکارها برای حذف حاشیه اختصاص داده شده به دوربین سلفی است و برخی دیگر برای ایجاد تحول در دنیای گوشی‌های هوشمند.

اینها همه مواردی بودند که نمونه‌هایی از آنها را دیده‌ایم و بهشان عادت کردیم، اما ناگهان مورد عجیب دیگری ظاهر می‌شود. اندی رابین، بنیانگذار شرکت اسنشال (و پیش از آن یکی از بنیانگذاران اندروید) به تازگی از نسل آینده گوشی هوشمند این شرکت رونمایی کرده است. دستگاهی متفاوت که تصویر آن را در ادامه مشاهده خواهید کرد.

 

عجیب، متفاوت و مبهم

آنچه که بیش از هر چیزی در این گوشی جلب توجه می‌کند، بلند بودن آن است. در واقع به نظر می‌رسد که این یک گوشی تاشویی است که کامل باز شده، اما اینگونه نیست. این گوشی بلندتر و باریکتر از هر گوشی دیگری است که تا امروز دیده‌ایم و به‌طور کلی دارای رابط کاربری جدیدی نیز می‌باشد که به‌نظر می‌رسد برروی اندروید شخصی‌سازی شده است. اما اندی رابین اشاره‌ای به نرم‌افزار این دستگاه نکرده و این احتمال وجود دارد که کاملاً چیز دیگری باشد.

به‌عنوان مثال نقشه‌ای که در آن نمایش داده شده شباهتی به برنامه Maps گوگل ندارد و به نظر می‌رسد که کل رابط کاربری بر پایه اسکرول عمودی است. در هرحال، باوجود ظاهر عجیب این دستگاه به نظر می‌رسد که تا امروز 4 رنگ برای آن در نظر گرفته شده است؛ رنگ‌های گرادینتی که در ظاهر کاملاً متفاوت از آن چیزی است که تا امروز دیده‌ایم.

در تصاویر مشخص است که دستگاه دارای دوربینی بزرگ با یک برآمدگی بزرگتر در قاب پشتی می‌باشد. به نظر می‌رسد که سنسور اثر انگشت هم کمی پایین‌تر از این دوربین قرار گرفته. در قاب جلویی هم یک حفره درون نمایشگر برای دوربین سلفی در نظر گرفته شده است. باوجود ارتفاع بلند این گوشی، عرض آن بسیار باریک‌تر از آن چیزی است که در گوشی‌های امروزی شاهد هستیم. اما باید دید که آیا اسنشال قصد دارد با گوشی جدید خود آینده دنیای موبایل را تغییر دهد و یا فقط به قصد کاربرد خاصی این دستگاه را طراحی کرده. در هر حال، می‌توان امیدوار بود که در آینده‌ای نزدیک اطلاعات بیشتری از این دستگاه منتشر شود.

از دیدگاه شما آیا این دستگاه با طراحی متفاوت خود، جایگاهی در آینده گوشی‌های هوشمند خواهد داشت؟

(1 رای)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • فکر میکنم طراحش صرفا میخواسته یک چیز متفاوتی بیرون داده باشه وگرنه هیچ مدله خوش دست یا زیبا نیست! تو جیب هم فکر نمیکنم جا بشه! یک جورایی مثل چاقو شکاری میمونه، یک کیف هم باید براش طرف بگیره ببنده کمرش مثلا

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.