تماشا کنید: سنسور اثر انگشت گلکسی اس10 و نوت 10 چگونه گول می‌خورند!

هفته گذشته خبری با این عنوان منتشر شد که تعدادی از کاربران گلکسی S10 سامسونگ با مشکل عجیبی در سنسور اثر انگشت اولتراسونیک گوشی خود مواجه شده‌اند و به موجب آن قفل دستگاه حتی با انگشت‌هایی که در گوشی ثبت نشده هم قابل باز شدن است. پس از آن مشخص شد این مشکل تنها مربوط به گلکسی اس 10 سامسونگ نیست و شامل گوشی‌های گلکسی اس10+ و خانواده گلکسی نوت 10 نیز می‌شود. از همین رو مساله جدی‌تر شد و بازتاب بیشتری در خبرها پیدا کرد.

سامسونگ بیانیه رسمی در خصوص این موضوع صادر کرده و ادعا می‌کند که دلیل بروز مشکل مورد نظر استفاده از یک سری محافظ نمایشگر سلیکیونی خاص است و کاربران نباید از آنها استفاده کنند و اثر انگشت خود را مجدداً و بدون محافظ در گوشی ثبت کنند. اما حالا به نظر می‌رسد مشکل جدی‌تر از محافظ‌های سیلیکونی است که سامسونگ از آنها یاد کرده، چرا که کاربری موفق شده است سنسور اثر انگشت گوشی گلکسی نوت 10 خود را با یک محافظ TPU نیز فریب دهد. این موضوع نشان می‌دهد که مشکل فوق تنها مربوط به محافظ نمایشگر نیست.

ویدئوی بالا نشان می‌دهد که کاربر در حال استفاده از گوشی گلکسی نوت 10 بدون محافظ نمایشگر است و انگشت‌های شست هر دو دست خود را در گوشی ثبت می‌کند. در دقیقه 1:22 کاربر یک لایه TPU بر روی ناحیه پایین نمایشگر که حسگر اثر انگشت قرار دارد می‌گذرد و بوسیله آنها می‌تواند با انگشت‌هایی که آنها را در گوشی ثبت نکرده هم قفل دستگاه را باز کند. این روند چندین و چند بار با انگشت‌های مختلف او تکرار می‌شود و هر بار سنسور اثر انگشت گوشی به سادگی گول می‌خورد.

البته بد نیست به این نکته نیز اشاره کنیم که این تست بر روی نسخه اگزینوس گوشی گلکسی نوت 10 (نسخه موجود در بازار جهانی از جمله ایران) انجام گرفته و هنوز مشخص نیست که آیا مدلی که دارای چیپست اسنپدراگون هست نیز نقص امنیتی مشابهی را تجربه می‌کند یا خیر. سامسونگ به‌تازگی آپدیت جدیدی برای نسخه اگزینوس گوشی نوت 10+ 5G ارائه کرده است که باعث بهبود کارایی سنسور اثر انگشت شده است. انتظار می‌رود که این آپدیت برای گوشی نوت 10 و سری S10 نیز به‌زودی ارائه شود.

(23 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.