تماشا کنید: تست مقاومت پیکسل 4 XL – پرچمدار ناامیدکننده گوگل

گوگل اواخر مهر ماه از نسل جدید گوشی‌های پرچمدار خود، پیکسل 4 و پیکسل 4 XL رونمایی کرد. این گوشی‌ها با مشخصات یک پرچمدار معمول معرفی و روانه بازار کرد. عدم استفاده از قوی‌ترین چیپست کوالکام، یعنی اسنپدراگون 855+ یک موضوع ناامیدکننده در پیکسل 4 بود. گوگل سنسور اثر انگشت را هم از دستگاه‌ها حذف کرد و به جای آنها قابلیت تشخیص چهره سه‌بعدی را اضافه کرد. ویژگی‌ای که کاربران خیلی زود متوجه شدند حتی با چشمان بسته هم قادر است قفل صفحه را باز کند؛ مشکلی که گوگل اعلام کرد در ماه‌های آینده آن را با آپدیتی برطرف خواهد کرد. ایراد دیگر پرچمدار گوگل محدود بودن حالت 90 هرتز نمایشگر به روشنایی بالای 70 درصد بود که گوگل باز هم وعده رفع آن را داد.

تست مقاومت پیکسل 4 XL گوگل

باوجود تمامی این مشکلات سطحی که معمولاً در هر گوشی چند مورد از آنها یافت می‌شود، اگر دستگاه ساختار رضایت بخش و مقاومی داشته باشد و به اصطلاح خوش‌ساخت باشد، می‌تواند باز هم نظر کاربران را به خود جلب کند. اما آیا پیکسل 4 XL گوگل از نظر مقاومت دستگاه خوبی است؟ برای کشف پاسخ این سوال مانند همیشه به سراغ زک نلسون و کانال یوتیوبیش JerryRigEverything رفتیم که در جدیدترین ویدئوی خود تست مقاومت پیکسل 4 XL گوگل را به اشتراک گذاشته است.

در این ویدئو پس از آنکه زک چند دقیقه‌ای را به توضیح شباهت‌های پیکسل 4 XL و آیفون 11 پرو اپل می‌پردازد، تست مقاومت دستگاه را با روند همیشگی آغاز می‌کند. مرحله اول تست خراشیدگی دستگاه است که با نمایشگر پیکسل 4 آغاز شده و مانند دیگر گوشی‌های پرچمدار و حتی میان‌رده این نمایشگر در سطح 6 دارای خراش‌های سطحی و در سطح 7 دچار خراش‌های عمیق‌تر می‌شود. در ادامه قاب پلاستیکی دور گوشی، بلندگوی بالای دستگاه، دوربین‌های اصلی و محافظ آن نیز از شر اجسام تیز زک در امان نمی‌مانند. در مرحله دوم نمایشگر پیکسل 4 در برابر شعله آتش قرار می‌گیرد که اثر آن مانند دیگر نمایشگرهای AMOLED دائمی است.

 اما جالب‌ترین بخش تست مقاومت، زمانیست که نوبت به آزمون خمیدگی دستگاه می‌رسد. در دومین تلاش برای خم کردن گوشی لبه سمت راست آن از قسمت بالا ترک می‌خورد و پس از تکرار این آزمون در لبه سمت چپ و قسمت‌های پایین این دو لبه هم همین اتفاق رخ می‌دهد. زک قرار گرفتن خطوط آنتن در این نواحی را دلیل مقاومت کمتر دستگاه در این نقاط عنوان می‌کند. موضوعی که هرچند در عملکرد درست دستگاه ایجاد مشکل نکرده اما با این حال برای یک گوشی پرچمدار می‌تواند ناامیدکننده باشد.

(1 رای)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.