هک اطلاعات میلیون ها کاربر Snapchat

Snapchat یکی از هفته های خیلی بد خود را سپری میکند اول به دلیل سقوط ناگهانی امتیاز برنامه و حالا هم که گزارشی از هک کاربران این برنامه منتشر شده است. گزارشات نشان داده که این هکرها موفق به دسترسی به جزییات حساب بیش از یک میلیون کاربر شده اند و به نظر میرسد که هک به عهده ی گروه هکرهای کلاه سفید باشد. هکر های کلاه سفید یا White Hat Hackers، معمولاً نقاط ضعف سیستم های نرم افزاری را پیدا میکنند و از آن طریق نرم افزارها را هک میکنند؛ سپس گزارش آن را منتشر میکنند تا بابت موفق شدن در هک پاداشی دریافت کنند. بر اساس گزارشات اعلام شده این گروه یکی از گروه های قوی بین هکر های کلاه سفید هستند.

ولی از نظر Evan Spiegel، این هک یک اقدام انتقام جویانه بوده است و هیچ معنی دیگری ندارد. علاوه بر این اسنپ چت هیچ گونه عیبی را تایید نمیکند و دلیل هکر ها را نمیپذیرد. بنابراین این گزارشات منتشر شده را با نمک اعلام کرده است.

با این حال اسنپ چت به وضعیت وخیمی دچار شده است و مردم زیادی در کامنت ها به مسئله ی هک معترض هستند؛ البته لازم به ذکر است که روی صحبت مردم با ایوان اشپیگل است. در هفته ی اخیر مردم در توییر و شبکه های اجتماعی با #BoycottSnapchat و #Uninstall_Snapchat اعتراض خود را نسبت به این شرکت نشان دادند. امتیاز این برنامه در هند به پایین ترین حد خود رسید و در آمریکا از امتیاز 5 به امتیاز 2 تغییر کرد.

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.