5 روش مدیریت Clipboard در ویندوز

اگر با Clipboard آشنا باشید قطعاً میدانید که میتواند فقط یک کپی در خود قرار دهد و این موضوع یک محدودیت به شمار می آید. در نتیجه روش هایی ارائه شد تا کاربران بتوانند استفاده های بیشتری از این قابلیت داشته باشند. در واقع این قابلیت اجازه میدهد تا تعداد نامحدودی از عناصر را در آن ذخیره کنید، آنها را مدیریت کنید و در موارد مختلف از آنها استفاده کنید. در ابتدا سیستم عامل مک این قابلیت را برای کاربرانش ارائه کرد که مورد استقبال زیادی قرار گرفت؛ ولی کاربران ویندوز چگونه میتوانند از این قابلیت بهره مند شوند؟ در این مطلب با بهترین نرم افزار های مدیریت Clipboard آشنا خواهید شد که به صورت رایگان ارائه شده اند.

ClipClip

ClipClip در واقع قابلیتی در سیستم عامل مک است که به مدیریت Clipboard میپردازد اما نسخه ی دیگری از آن برای ویندوز نیز ارائه شده است. در واقع این برنامه بهترین گزینه ی انتخابی برای مدیریت Clipboard است که کامل ترین قابلیت ها را ارائه میکند. پس از نصب و راه اندازی، تمامی عناصر اعم از متن، لینک و عکس های کپی شده، در این برنامه ذخیره میشوند و هنگام Paste کردن، میتوانید یکی از موارد موجود در Clipboard را انتخاب کنید.

Ditto

این برنامه یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین مواردی است که برای مدیریت Clipboard در ویندوز ارائه شده است. عملکرد Ditto مشابهClipClip  است و میتوانید به دسته بندی عناصر خود در کلیپ برد بپردازید. در همگام Paste کردن لیستی از موارد موجود در Clipboard برایتان نمایش داده خواهد شد تا براحتی گزینه ی مورد نظر را انتخاب کنید. همچنین دارای محیط کاربری کلاسیک و ساده ای است که میتوانید به راحتی از تمامی قابلیت ها و امکانات آن استفاده کنید.

1Clipboard

این برنامه دارای یک محیط بسیار جذاب است و عملکرد آن مانند نرم افزار های مدیریتی دیگر است. در این برنامه میتوانید عناصر مورد نظرتان را به شکل عادی کپی کنید و پس از اضافه شدن به کلیپ برد، به کمک Drag & Drop در محل دیگری Paste کنید. رابط کاربری این برنامه یکی از دلایلی است که که کاربران را به سمت خود میکشاند.

Arsclip

Arsclip، جز ساده ترین و راحت ترین برنامه های مدیریت Clipboard است که تمامی کپی ها را در خود ذخیره میکند. در این برنامه میتوانید موارد Paste شده را با اختلاف رنگ از موارد Paste نشده تشخیص دهد. در واقع این کپی ها بعد از Paste شدن، از برنامه پاک نمیشوند و میتوان بارها از هر کپی استفاده کرد.

Copy Space

این برنامه کمی با برنامه های دیگر فرق دارد و قابلیت های متفاوتی ارائه کرده است. همچنین پس از خاموش شدن سیستم همچنان موارد کپی شده را در خود نگه میدارد. شما میتوانید عناصر کپی شده ی خود را به کمک این برنامه به گوگل درایو نیز منتقل کنید. Copy Space، تنها موردی است که در Windows Store میتوانید آن را در اختیار داشته باشید و در ویندوز 10 از آن بهره مند شوید.

 در راستای این ایده مایکروسافت تصمیم گرفت تا در نسخه ی جدید خود، یک فضای ابری برای کپی در نظر بگیرد که به کمک آن بتوانید موارد کپی شده را در گوشی های هوشمند iOS و اندروید نیز Paste کنید.

(6 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.