طراحی جدید اسکایپ و عدم رضایت اکثریت کاربران

اسکایپ که از جمله برترین سرویس های تماس صوتی، تصویری و پیام رسان در دنیا است و تعداد کاربران فعال پرشماری دارد، مدتی پیش بروزرسانی جدیدی را در گوشی های هوشمند اندرویدی دریافت کرد که یک بروزرسانی اصلی و مهم برای این اپلیکیشن محسوب میشد. مایکروسافت در نسخه ی جدید اسکایپ طراحی برنامه را دگرگون کرد که در قدم اول این تغییر مثبت به نظر میرسد و باعث زیبایی رابط کاربری اسکایپ شده است اما کمی که با نسخه ی جدید وقت بگذرانید متوجه عملکرد ناموفق مایکروسافت در طراحی مجدد اسکایپ خواهید شد. حدودا یک ماه است که کاربران اندرویدی نسخه ی جدید اسکایپ را دریافت کرده اند و چند هفته پیش نیز نسخه ی iOS این برنامه بروزرسانی شد. در همین مدت زمان کوتاه مشخص شده که کاربران به نوعی از اسکایپ جدید متنفر هستند. به طوری که امتیاز این اپلیکیشن در اپ استور اپل به شدت افت کرده است. در اپ استور بریتانیا، اسکایپ اکنون دارای امتیاز فقط یک ستاره است و در حالی که امتیاز این برنامه در اپ استور امریکا 3.5 ستاره بوده، اکنون به 1.5 ستاره تنزل پیدا کرده است. اتفاقات مشابهی برای اسکایپ در اپ استور کشور های اروپایی رخ داده است و بازخورد های منفی از نسخه ی جدید اسکایپ بسیار شبیه یکدیگر هستند.

مایکروسافت در نسخه ی جدید اسکایپ هدف اصلی برنامه را فراموش کرد و بر روی قسمت پیام رسان این برنامه تمرکز کرد و همین باعث شد تا کاربران نتوانند مثل گذشته با اسکایپ ارتباط برقرار کنند. با این حال نتیجه ی تمرکز مایکروسافت بر روی قسمت پیام رسان نیز مثبت نبوده است. بر اساس بررسی های صورت گرفته، طراحی این بخش از اسکایپ یک فاجعه در نوع خود است و برهم ریختگی در اسکایپ جدید موج میزند. بسیاری از کاربران نیز بروزرسانی جدید اسکایپ را بدترین بروزرسانی تاریخ این اپلیکیشن عنوان کرده اند. داستان برای اسکایپ در گوگل پلی اندروید نیز مشابه است و به خاطر امتیاز های تک ستاره ای که کاربران در هفته های اخیر به اسکایپ داده اند، امتیاز کلی این برنامه بسیار کاهش پیدا کرده است.

https://cdn.vox-cdn.com/uploads/chorus_asset/file/8612243/skype_highlights.gif

البته این بدین معنا نیست که کاربران از نسخه های پیشین اسکایپ کاملا راضی بودند اما به هر حال نسخه ی جدید سر و صدای آنها را درآورده است. مایکروسافت به جای تغییرات مثبت، نکات منفی بسیار زیادی را به اسکایپ جدید اضافه کرده است و جز رنگ و لعاب جدید، هیچ نکته ی مثبتی در اسکایپ اکنون دیده نمیشود. رابط کاربری زیبا همواره باعث لذت کاربری بیشتری میشود اما این موضوع نیازمند ویژگی ها و امکانات کاربردی نیز هست که مایکروسافت کاملا بخش دوم را فراموش کرده است. تغییرات کلی در طراحی، اقدامی ریسکی است به طوری که پیش از این مسنجرهای محبوبی مانند فیسبوک مسنجر نیز دست به اقدام مشابهی زده اند و نتیجه ی حرکت، عدم رضایت کاربران بوده است. به نظر میرسد رابط مدرن همواره نتیجه ی مثبتی نمیدهد و مایکروسافت نیز باید به ساده گرایی خود بازگردد چرا که بعید است کاربران اسکایپ جدید را که با مشکلات متعددی مواجه است بپذیرند.

(4 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.