تکنولوژی ردیابی چشم در ویندوز!

افرادی که دارای معلولیت هستند به طور معمول خود را در یک نبرد سخت با دنیای اطرافشان تصور میکنند و این موضوع برایشان آزار دهنده است. با توجه به جمعیت زیاد معلولان در سراسر دنیا، اقداماتی در راستای مقابله با مشکلات این افراد صورت گرفته تا شرایط را برایشان بهبود بخشد.

اکنون نیز مایکروسافت با همکاری کمپانی Tobii، که بهترین محصولات ردیابی چشم را برای بازی ها ارائه میکند؛ دست به اقداماتی برای بهبود شرایط معلولان زده اند. مایکروسافت برای دسترسی بیشتر معلولان به ویندوز به سمت تکنولوژی ردیابی چشم رفت. این تکنولوژی برای افرادی که دچار اختلال حرکتی هستند بسیار کار آمد خواهد بود چراکه به کمک چشم میتوانند موس و کیبرد را کنترل کنند. مایکروسافت برای ارائه ی این تکنولوژی به قطعات سخت افزاری خاصی از شرکت Tobii نیاز داشت و با همکاری این شرکت توانست پیش نمایشی از تکنولوژی جدید خود تهیه کند.

این ایده توسط Hackthon در سال 2014، زمانی که Steve Gleason بازیکن سابق فوتبال آمریکایی در اثر بیماری ALS دچار معلولیت شد؛ مطرح گشت. این تصمیم مایکروسافت قابل تحسین است و خدمت بزرگی به جامعه ی معلولان خواهد بود؛ همچنین زندگی این افراد را بهبود می بخشد.

(4 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • فکرشو کنید! در آینده انسان با نگاه محیط اطرافشو به حرکت در میاره و کنترل میکنه!
    ما الان کجای این داستانیم دقیقا؟

    0 پاسخ
  • ما دقیقا اونجاییم که به اینترنت نامحدود میگیم محدود چون سرعتش میاد پایین به اینترنت محدود حجمی میگیم نامحدود چون افت سرعت نداره کلا ما 100 سال عقبیم دقیقا یک نسلو نیم

    1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.