7 روش برای کنترل دستگاه اندرویدی از طریق کامپیوتر شخصی

تعامل آسان و امکان برقراری ارتباط بین دستگاه ‌های مختلف و پلتفرم ‌های متنوع همراه یکی از اهداف شرکت ‌های سخت افزاری و نرم افزاری بوده اند و خوشبختانه میتوانیم بگوئیم که در این امر موفق عمل کرده اند. امروزه میتوانیم دستگاهی با سیستم عامل منحصر به فرد را از طریق گجتی دیگر با سیستم عامل متفاوت کنترل کنیم و به طور مثال بازی ها به صورت از راه دور اجرا کنیم، به فایل ‌های دانلود شده دسترسی پیدا کنیم، وارد شبکه ی خانگی خود شویم و به طور کلی از برنامه ‌های مختلف یک دستگاه روی دستگاهی دیگر استفاده کنیم. با افزایش استفاده از گوشی ‌های هوشمند به جای کامپیوتر شخصی، طبیعتا باید ارتباط این دو با یکدیگر ساده میشد تا کاربران بتوانند بسیاری از کارها را بین این دو سوئیچ کنند و ادامه ی کار را روی دستگاه دیگری انجام دهند. مثلا با سیستم بتوانند پیامک بفرستند و به فایل ‌های گوشی از طریق سیستم دسترسی پیدا کنند. امروزه راه ‌های مختلفی برای کنترل یک دستگاه اندرویدی از طریق کامپیوتر شخصی وجود دارد که در ادامه به 7 مورد از بهترین راه ها برای این کار اشاره میکنیم. همراه سخت افزار مگ باشید.

http://cdn.techpp.com/wp-content/uploads/2016/12/join-chrome-extension-demo.png

  • Join

اگر میخواهید کاری که نصفه نیمه در سیستم خود در حال انجام آن بوده اید، به طور مثال خواندن یک صفحه ی اینترنتی را به گوشی اندرویدی خود منتقل کنید و به خواندن ادامه دهید، بهتر است اپلیکیشن Join را امتحان کنید. بسیاری از مواقع ممکن است مشغول خواندن یک مقاله روی کامپیوتر خود شوید و پس از مدتی از نشستن بر روی صندلی و زل زدن به مانیتور خسته شوید، با Join میتوانید مطلب را بدون کار خاصی به گوشی هوشمند خود منتقل کنید. Join یک برنامه ی بر پایه ی کروم است که وقتی آن را روی گوشی نصب کنید میتوانید این دو را با هم همگام سازی کنید. علاوه بر این به کمک این نرم افزار فایل ارسال کنید، پیامک بفرستید و حتی از صفحه ی گوشی خود اسکرین شات تهیه کنید. البته قطعا نمیتوانید با این برنامه از طریق سیستم تمام و کمال گوشی خود را کنترل کنید اما خوبی این برنامه سبک بودن و عدم تاثیرگذاری روی سرعت سیستم است.

https://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--KF7QoxuL--/c_scale,fl_progressive,q_80,w_800/gkvcdttm42p2kw1cytvz.jpg

  • Pushbullet

این نرم افزار همگام سازی چند دستگاه را با یکدیگر و اشتراک گذاری فایل و ارسال پیامک را ممکن میسازد و همچنین از واتس اپ نیز پشتیبانی میکند. البته این پشتیبانی محدود به دریافت پیام جدید است و نمیتوانید با آن به تاریخچه ی پیام ‌های خود دست پیدا کنید. همچنین در ماه به طور رایگان فقط میتوانید 10 پیام را از طریق پیامک یا واتس اپ دریافت کنید مگر اینکه ماهیانه 4.99 دلار برای استفاده از نسخه ی پرو بپردازید.

http://sidesyncapk.co/wp-content/uploads/2017/07/Samsung-SideSync-App.png

  • SideSync

این برنامه برای کسانی که کاربر گوشی ‌های سامسونگ هستند به نوعی بهترین گزینه است و تقریبا امکان کنترل کامل دستگاه را در اختیار کاربر میگذارد. با SideSync میتوان اعلانات را مشاهده کرد و بین گوشی اندرویدی و کامپیوتر شخصی فایل جابجا کرد. همچنین با این برنامه میتوانید تصاویر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. در صورتی که گوشی شما سامسونگ است، گزینه ای بهتر از SideSync پیدا نمیکنید. لازم به ذکر است این برنامه فقط برای گوشی ‌های سامسونگ در دسترس است.

https://lh3.googleusercontent.com/mIJkM-C_abHu5wj7ACNn0hB-tLooLTHaml2e0NipNeDdjmHUod153G2TCXnTbWx6WMtddCWY=w640-h400-e365

  • Vysor

Vysor نیز یکی از بهترین ابزار در نوع خود است که از کروم برای قراری ارتباط بین اندروید و کامپیوتر شخصی استفاده میکند. در صورتی که ارتباط را به صورت بیسیم بین دستگاه ها برقرار کنید سرعت بسیار خوبی را دریافت خواهید کرد. این برنامه در دو نسخه ی رایگان و پولی قابل دسترس است که طبیعتا نسخه ی پولی امکانات و ویژگی ‌های بسیار بیشتری را در اختیار شما قرار میدهد. ارتباط بیسیم و حالت تمام صفحه و وضوح بالا فقط در نسخه ی حرفه ای این برنامه وجود دارد.

  • DeskDock

همچون نرم افزار Join، برنامه ی DeskDock نیز اندروید را روی پی سی شبیه سازی نمیکند و در واقع راهی دیگر برای کنترل دستگاه اندرویدی از طریق سیستم را در اختیار کاربر میگذارد. این برنامه امکان اشتراک گذاری موس خود با گوشی یا تبلت را فراهم میکند. بنابراین اگر گوشی شما نزدیک کامپیوتر شخصی است، میتوانید با این برنامه نشانگر موس را از طریق گوشی خود حرکت دهید. نسخه ی خریداری شده ی این برنامه امکان اشتراک گذاری کیبورد، کلیپ بورد و غیره را نیز دارد.

https://scdn.androidcommunity.com/wp-content/uploads/2016/12/airdroid_1.png

  • AirDroid

یکی از قدرتمندترین و محبوبت ترین برنامه ها در زمینه ی کنترل از راه دور گوشی توسط کامپیوتر است که از انبوهی از ویژگی ها و امکانات مختلف تشکیل شده است. با این برنامه میتوان پیامک ارسال کرد، کلیپ بورد را به اشتراک گذاشت و از طریق کنترل پنل فایل آپلود کرد. همچنین امکان شبیه سازی موس، کیبورد و صفحه نمایش نیز وجود دارد هر چند شبیه سازی در این برنامه به روان بودن دیگر برنامه ها مانند SideSync یا Vysor نیست. اکثر امکانات این برنامه رایگان نیست اما برخی محدودیت ها اعمال شده که ر‌هایی از آنها ماهیانه 1.99 دلار هزینه دارد.

http://mspoweruser.com/wp-content/uploads/2016/03/joinapp.jpg

  • Tasker

Tasker امکان ایجاد مناسبت ها را در دستگاه اندرویدی به شما میدهد. از این طریق میتوانید وظیفه ای را به گوشی زمانی که وارد محل مشخصی میشوید یا اعلان جدیدی را دریافت میکنید و یا حتی به شبکه ی جدیدی متصل میشوید محول کنید و برنامه به طور خودکار آن را انجام میدهد. پشتیبانی Join و Pushbullet از دیگر مزایای این برنامه است.

در ن‌هایت باید گفت که برنامه ‌های مناسب دیگری نیز هستند که میتوانید با آنها یک دستگاه اندرویدی را از طریق کامپیوتر کنترل کنید اما انتخاب گزینه ی مناسب بسته به انتظار و نیاز شما دارد اما خوشبختانه میتوان گفت با برنامه ‌های معرفی شده در این مطلب تقریبا هر کاربری با هر انتظاری راضی میشود.

(4 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.