نحوه نصب و مدیریت فونت در تنظیمات ویندوز 10

ویندوز در بروزرسانی های اخیر خود روش جدیدی را برای نصب و مدیریت فونت ها ارائه کرده است و از این پس شما می توانید از طریق تنظیمات ویندوز به مدیریت و نصب فونت های مختلف بپردازید. برای دسترسی و پیدا کردن فونت ها کافی است وارد Settings شوید و در بخش Personalization گزینه ی Fonts را انتخاب نمایید. در نهایت لیستی از تمامی فونت های نصب شده در سیستم عامل خود را مشاهده خواهید کرد و می توانید به حذف یا مدیریت این فونت ها بپردازید. همچنین می توانید فونت مورد نظر را در کارد جستجو کرده و آن را پیدا کنید.

این ویژگی در بروزرسانی آوریل 2018 به ویندوز 10 اضافه شد و از این پس شاهد گزینه ی Fonts در بخش تنظیمات خواهیم بود. همچنین از این پس می توانید با کلیک بر روی Get more fonts in Microsoft Store وارد فروشگاه مایکروسافت شوید و فونت های بیشتری را دانلود و نصب نمایید. در فروشگاه فونت های رایگان دسته بندی شده است و به راحتی می توانید این فونت ها انتخاب کنید.

به طور کلی ویندوز معمولا فونت های محدودی را در اختیار کاربران قرار می دهد در نتیجه شما از این طریق می توانید فونت های مورد نیاز و مورد علاقه ی خود را پیدا کرده و نصب نمایید. لازم به ذکر است که امکان دانلود فونت ها برای همه ی زبان وجود دارد. فونت های معمولا فضای زیادی از حافظه را اشغال می کنند در نتیجه اگر از فونتی استفاده نمی کنید می توانید به راحتی آن را حذف نمایید. برای حذف فونت ها کافی است تا بر روی فونت مورد نظر کلیک کنید و در نهایت با کلیک بر روی Uninstall فونت را حذف نمایید. امکانات مختلفی در زمینه مدیریت فونت ها ارائه شده است که می توانید از این امکانات در راستای تنظیمات فونت ها بهره مند شوید.

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.