اپ تایم: اپلیکیشن BeMyEyes ؛ کمک به نابینایان

زمانی که برای اولین بار اپلیکیشن Be My Eyes را نصب کردم حتی نمیدانستم که کاربری این اپلیکیشن در چه مورد است. تنها چیزی که توجه ام را برای نصب آن جلب کرد، اسم جالب آن بود.

بعد نصب متوجه این موضوع شدم که منظور از Be My Eyes (چشمان من شو) کمک به نابینایان و کم بینایان است. با نصب این اپلیکیشن می توانید به عنوان کمک دهنده یا فرد نابینا در این اپ ثبت نام کنید.بعد از نصب می توانید آمار کمک دهنده ها و نابینایان را ببینید که از دیدن آمار و ارقام تعجب خواهید کرد!

بیش از یک میلیون کمک دهنده و تنها 90 هزار نابینا باعث شده که نابینایان به راحتی بتوانند در هر زمان و مکان از دیگران درخواست کمک داشته باشند.

برای مثال نابینایان می توانند برای اطلاع از تاریخ انقضای کالاهای مختلف، تصویر آن را به کمک دهنده ها بفرستند و به صورت آنی جواب آن را دریافت کنند.

بجز ارسال عکس، یکی از مزیت های اصلی این برنامه تماس تصویری است. شما می توانید با انتخاب زبان خود در هنگام ثبت نام به نابینایان هم زبان خود به راحتی کمک کنید. تجربه استفاده شخصی من از این برنامه تماس یک دختر ایرانی بود که یک فایل را در لپتاپ خود گم کرده و بود و نمیتوانست آن را پیدا کند. 

یکی از انتقادهایی که به این برنامه می شود این است که تعداد تماس هایی که کمک دهنده ها دریافت می کنند بسیار پایین است که البته جواب سازندگان اپلیکیشن Be My Eyes این است که بخاطر اینکه آمار کمک دهنده های خیلی بیشتر از نابینایان است، کمک دهنده ها به ندرت از نابینایان تماس دریافت می کنند. اپلیکیشن Be My Eyes را می توانید از لینک های زیر برای سیستم عامل های اندروید و iOS دریافت کنید.

(4 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.