دیگر زمان خداحافظی با اینترنت اکسپلورر فرارسیده است

ترک عادت های قدیمی بسیار سخت hsj و همه ی ما به سختی از برنامه ها و سرویس ها قدیمی دل می کنیم اما در نهایت هرچیزی یک تاریخ انقضا دارد و باید همیشه به دنبال جدیدترین ها باشیم. اینترنت اکسپلورر مرورگر قدیمی مایکروسافت است و مدت ها پیش مرورگر Edge جایگزین آن شد. اما نکته ی جالب این است که هنوز برخی شرکت ها و سازمان ها هستند که از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده می کنند. در واقع این مرورگر از امکانات گسترده ای بهره نمی برد و قابلیت های امنیتی زیادی ندارد. به طور کلی این سرویس قدیمی مایکروسافت زیاد آش دهن سوزی نیست که برخی هنوز به این سرویس امیدوار هستند.

به همین دلیل مایکروسافت به تازگی در وبلاگ خود اشاره کرده که کاربران دست از سر اینترنت اکسپلورر بردارند زیرا این مرورگر از استانداردهای جدید وب پشتیبانی نمی کند. سرویس اینترنت اکسپلورر در سال 2015 به طور رسمی متوقف شد و مایکروسافت سعی کرد تا مرورگر پیشرفته تری را در اختیار کاربران قرار دهد. مایکروسافت از کاربران تقاضا کرده تا از مرورگرهای دیگری چون مرورگر Edge بهره ببرند و دیگر از اینترنت اکسپلورر استفاده نکنند.

مدیر ارشد امنیت سایبری مایکروسافت نیز اعلام کرده که به طور کلی اینترنت اکسپلورر یک مرورگر به حساب نمی آید و تنها یک راه حل موقت محسوب می شود. این مرورگر از نظر امنیتی بسیار مشکل ساز است و قطعا ماجراهای پیچیده ای را برای کاربران در بخش امنیتی ایجاد خواهد کرد. به طور کلی کاربرانی که هنوز عادت به استفاده از اینترنت اکسپلورر را ترک نکرده اند باید اشاره کنیم که اکنون وقت عمل است و اکنون باید سعی کنید تا مرورگرهای بروز و پیشرفته را جایگزین این مرورگر ساده کنید.

(2 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • Edge هم بدرد نمیخوره!

  0 پاسخ
 • علی

  یه نکته جالب وجود داره
  اکثر سایت های دانشگاهی و مراکز دولتی و .... همشون واسه ثبت نام و .... میگن حتما باید از اینترنت اکسپلورر استفاده کنید !:smiley1
  یعنی با کنار رفتن این مرورگر از دور خارج شده تمامی مراکز دانشگاهی و مراکز دولتی با بحران مواجه میشن !=))

  0 پاسخ
 • این برنامه بیشتر مثل اینه که وقتی ویندوز رو میریزید باید یه مرور گر باشه که بتونید چیزی بریزید تو کامپیوتر
  So
  اینم یه مرورگر موقته که شما بعدا چیزای دیگرو نصب کنید دیگه ازین استفاده نکنید امید وارم منظورمو فهمیده باشید

  0 پاسخ
 • علی

  در پاسخ به: متین

  دقیقا
  یه چیز موقته واسه رفع نیاز اولیه
  کلا اکثر نرم افزارها و برنامه های نصب شده به صورت پیش فرض روی ویندوز ابتدایی ترین گزینه ها رو دارن که اونم فقط برای کسایی هست که استفاده تخصصی ندارن و واسه رفع نیاز روزمره از اون نرم افزار استفاده میکنن
  ساده ترین مثالش media player و یا notepad هست

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.