احتمال خرید استودیوهای بازی سازی Rockstar و 2K Games توسط سونی

همانطور که می دانید مایکروسافت تلاش می کند تا با خرید توسعه دهندگان عمده و تبدیل آن ها به زیر مجموعه خود بازی های اختصاصی خود که به شدت از نینتندو و سونی عقب افتاده اند را تقویت کند. اما این بار به نظر می رسد سونی قصد چنین حرکتی را داشته باشد؛ البته اگر شایعات عنوان شده اخیر حقیقت داشته باشند.

جول کولینا، رئیس فناوری و تجارت رسانه Wedbush Securities طی گزارشی از طریق MarketWatch اشاره می کند که سونی درحال مذاکراتی  جدی است تا Rockstar  و  2K Gamesرا خریداری کند؛ توسعه دهندگانی که سابقه ارائه  بازی هایی مانند Red Dead Redemption،  Grand Theft Auto(GTA)، Civilization ، XCOM و  NBA 2K را در کارنامه خود دارند. به نظر می رسد که اکثریت این معامله قرار است به صورت نقد انجام شود که چیزی دو از انتظار و شک بر انگیز است زیرا سونی در صورت خرید دو توسعه دهنده عمده به صورت نقد بخش عمده ای از ذخایر نقدی خود را از دست می دهد (ذخایر کل کمپانی نه فقط پلی استیشن ). با این حال اما ممکن است که کمپانی حاضر باشد ریسک کاهش ذخایر نقدی را بپذیرد تا بتواند GTA را به صورت اختصاصی برای کنسول خود ارائه کند. این شایعه فعلا تنها خبری است که در این زمینه منتشر شده و اطلاعات دقیقی از جزئیات معامله موردنظر در دسترس نیست. اما در مرحله اول باید منتظر واکنش سونی به این باشیم تا اطمینان حاصل شود که آیا اصلا معامله ای در کار خواهد بود یا خیر! در صورت نهایی شدن این قرارداد شاید بتوان با قطعیت بسیار بالایی گفت مایکروسافت در بین گیمرها تقریبا هیچ جایگاهی نخواهد داشت و خرید یک کنسول برای بازی از مایکروسافت کاری کاملا بیهوده به نظر می رسد؛ همان اتفاقی که برای سیستم عامل ویندوز موبایل نیز رخ داد و عدم وجود برنامه ها و اپلیکیشن های مفید و متعدد باعث متوقف شدن پروژه ای شد که پتانسیل بسیار زیادی برای رشد و پیشرفت داشت.

(3 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • :-q:-q:-q:-q

  0 پاسخ
 • شاید مذاکره سر انحصاری کردن و یجور قرارداد همکاری موقت بوده نه به شکل خرید !

  در کل امیدوارم هرگز این اتفاق نیفته و رد دد 2 هم هرچه زودتر برای PC بیاد

  0 پاسخ
 • قطعا دروغه آخه اگه سونی این قدر پول داشت که یه استودیو جدید خوب راه اندازی میکرد از طرف دیگه هم هیچ وقت شرکت دارنده ۲کی و راک استار حاضر نیست این دو استودیو خوب رو از دست بده در حالی که میتونه از ساخت بازی های این دو استودیو پول کلانی به دست بیاره :-q:-q:-qشایعه

  1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.