دستگیری 16 نفر در هند به‌دلیل بازی PUBG Mobile – فورتنایت همچنان امن است

Player Unknown’s Battlegrounds یا همان پابجی (PUBG) یکی از محبوب‌ترین بازی‌های سبک بتل رویال به‌حساب می‌آید، هرچند که با معرفی Apex Legends تعدادی از پلیرهای آن به بازی جدید مهاجرت کردند. اما همچنان این بازی در کنار فورتنایت و ایپکس لجندز از محبوب‌ترین بازی‌های سبک خود به حساب می‌آیند. با این حا این محبوبیت کار دست پابجی و طرفدارانش داده است و به‌تازگی اعلام شده 16 دانش‌آموز به دلیل بازی پابجی موبایل در هند دستگیر شده‌اند.

طبق گزارش Indian Express ده دانش‌آموز برای آنکه یک هفته بعد از اینکه PUBG Mobile در استان گجرات ممنوع شد، آن را بازی کرده‌اند، دستگیر شده‌اند. این دانش‌آموزان حالا به قید وثیقه آزاد شده‌اند. یک افسر پلیس در این رابطه گفته است:

این بازی به شدت اعتیادآور است و متهمین به نحوی سرگرم این باز شده بودند که حتی متوجه آن نشدند که تیم ما برای دستگیری آنها آمده است.

6 دانش‌آموز دیگری هم که بین 18 تا 22 سال سن داشتند طبق گزارشات در ساعات اولیه بامداد پنج‌شنبه دستگیر شده‌اند. البته آنها هم به قید وثیقه آزاد شدند.

چرا PUBG Mobile ممنوع شده است؟

گفته می‌شود این ممنوعیت به‌دلیل نگرانی‌هایی بوده است که مربوط به تأثیر این بازی بر اخلاق، رفتار و زبان صحبت بازیکنانش داشته است. البته پابجی موبایل در استان‌های دیگر هند همچنان قانونی است و نکته عجیب‌تر ماجر اینست که فقط این بازی در گجرات ممنوع شده و دیگر بازی‌های محبوب بتل رویال، مانند فورتنایت همچنان آزاد است.

این اولین باری نبوده است که یک بازی ویدئویی به دلیل تأثیرات مخربی که بر روی رفتار جوانان داشته در مناطقی با ممنوعیت روبه‌رو شده است و به احتمال بسیار زیاد، آخرین بار هم نخواهد بود. اما ممنوعیت فقط یک بازی می‌تواند مشکل ساز باشد، چرا که هزاران نمونه بازی تیراندازی (مانند Unkilled، Critical Ops، Fortnite و Rules of Survival) در فروشگاه‌های اندرویدی و iOS موجود است و قطعاً ممنوع کردن تنها یک کدام از این بازی‌ها نه تنها راه حل نیست، بلکه موجب جذاب‌تر شدن آن در نظر پلیرها خواهد شد. علاوه‌براین PUBG محدودیت سنی +16 سال را در فروشگاه‌ها برای دانلود اعمال کرده است.

به‌نظر شما آیا ممنوع کردن بازی‌ها راه مناسبی برای کم کردن اعتیاد دانش‌آموزان به آنها است؟

(4 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • vahid

    به نظرم فورتنایت بهتر از پابجی هستش

    0 پاسخ
  • خیر.. اصلا درست نیست به‌نظرم :-q:-q:-q

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.