بازی PUBG پس از هند در کشور نپال هم ممنوع اعلام شد

چند وقتی است که اخبار منفی پیرامون بازی PlayerUnknown's Battlegrounds یا همان PUBG در رسانه‌ها منتشر می‌شود. ماجرا از آنجایی آغاز شد در برخی از نقاط هند این بازی ممنوع شد. بعد از آن چندین دانش‌آموز هندی به دلیل انجام این بازی دستگیر شدند. پس از آن در اوایل هفته خبری مبنی بر این موضوع منتشر شد که والدین اماراتی خواهان ممنوعیت این بازی در کشورشان شده‌اند. این بار نوبت به نپال بود که PUBG در آن خبرساز شود.

مقامات و والدین نپالی نگران بچه‌های این کشور هستند، چرا که نوجوانان آنها شدیداً به بازی PlayerUnknown's Battlegrounds اعتیاد پیدا کرده‌اند. به همین دلیل مقامات نپالی این بازی بتل رویال را از روز گذشته در داخل کشور ممنوع کرده‌اند. طبق درخواست آژانس تحقیقاتی فدرال، سازمان مخابرات نپال (NTA) به شرکت‌های ISP، خدمات دهندگان موبایل و خدمات دهندگان سرویس‌های شبکه دستور داده است تا PUBG را فیلتر کنند.

در حالیکه هیچ گزارش در رابطه با حادثه‌ای خاص از این بازی وجود ندارد، معاون مدیر NTA در مصاحبه با رویترز گفته است که خانواده نگران فرزندانشان بودند. چرا که آنها به دلیل این بازی از درس خواندن و تکالیف روزانه مدرسه خود غافل می‌شدند. به همین دلیل تصمیم گرفته شده تا PUBG در سرزمین هیمالیا ممنوع شود. البته همانطور که پیش‌تر اعلام شد، نپال تنها کشوری نیست که بچه‌ها در آن به بازی اعتیاد پیدا کرده‌اند. حتی ده‌ها شخص در گجرات هند به دلیل این بازی دستگیر شده‌اند. چین هم قصد دارد که محدودیتی برای بازی اعمال کند، در حالیکه یکی از 20 بازی بود که در Online Game Ethics Committee با این طرح مخالف بود و خواهان تغییر آن در سال گذشته بود.

پیش‌تر اعلام شده بود که پابجی برای آنکه فشار ناشی از نگرانی‌های خانواده را کم کند، محدودیت 6 ساعته برای بازی کاربران در نظر خواهد گرفت. هر چند که باز هم 6 ساعت زمان کمی نیست، اما باید دید که آیا این موضوع می‌تواند باعث توقف ممنوعیت‌های PUBG در کشورهای دیگر شود یا خیر.

(14 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • کلش هم یه مدت اینطوری بود الان عطشش کمتر شده ....

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.