هک شدن Outlook مایکروسافت و به خطر افتادن ایمیل های کاربران

اگر شما جز افرادی هستید که در Outlook مایکروسافت حساب کاربری دارد پس قطعا تاکنون یک هکر یا گروهی از هکرها به اطلاعات حساب شما دسترسی پیدا کرده و حریم شما را به خطر انداخته اند و مایکروسافت به صراحت این موضوع را تایید کرده است. در ادامه جزییات بیشتر را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

هک شدن حساب های کاربری Outlook

هکرها در اوایل سال جاری موفق به نفوذ به پورتال پشتیبانی مشتریان مایکروسافت شدند و به اطلاعات مربوط به برخی از حساب های ایمیل ثبت شده در سرویس Outlook دسترسی پیدا کردند. تاکنون کاربران زیادی با این مسئله روبرو شده اند و عمده این حملات از 1 ژانویه تا 28 مارس 2019 رخ داده و گزارش شده است. البته مایکروسافت نیز در این راستا ایمیلی به کاربران خود ارسال کرده و به آنها هشدار داده تا مراقب امنیت ایمیل خود در Outlook باشند.

هک شدن حساب های کاربری Outlook

باید اشاره کنیم که این حملات به راحتی می تواند حریم شخصی و اطلاعات خصوصی کاربران را به خطر بیندازد و محتوای ایمیل ها یا پیوست ها را در اختیار هکرها قرار دهد. نکته جالب اینجاست که هکرها با نفوذ به این بخش، قادر به ورود به حساب کاربری شما نخواهند بود و فقط می توانند به اطلاعات محدودی دسترسی پیدا کنند. در حال حاضر مشخص نیست که چگونه مهاجمان توانستند Outlook مایکروسافت را به خطر بیندازند، اما شرکت تایید کرده است که اطلاعات دزدیده یا سرقت شده را باز خواهد گرداند.

در همین راستا مایکروسافت به کاربران توصیه می کند تا برای امنیت بیشتر، رمز عبور ایمیل خود را تغییر دهند و از پسوردهای بسیار قوی استفاده کنند. در حال حاضر هم تیم تحقیقاتی در حال حل و بررسی این موضوع هستند تا هرچه زودتر امنیت را به Outlook باز گردانند.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.