دستیار صوتی الکسا بهترین جایگزین برای کورتانا در ویندوز 10

دستیارهای صوتی این روزها بسیار کاربردی شده‌اند و مورد استفاده بسیاری از کاربران قرار می‌گیرند. از سوی دیگر باید اشاره کنیم که دستیارهای صوتی روز به روز پیشرفته‌تر و هوشمندتر از قبل می‌شوند. در این میان دستیار صوتی آمازون یعنی الکسا نیز به رقابت با دیگر دستیارهای صوتی پرداخته و در ویندوز 10 و همچنین گوشی‌های اندروید بسیار قوی‌تر از قبل شده است. پس اگر از دستیار صوتی کورتانا استفاده نمی‌کنید می‌توانید به دستیار صوتی الکسا رو بیاورید و آن را به صورت رایگان در اختیار داشته باشید.

دستیار صوتی آمازون

آمازون قبلاً الکسا را در اختیار کاربران اندروید و ویندوز 10 قرار داده بود اما اکنون شاهد عملکرد پیشرفته‌تر و بهتری از این دستیار صوتی خواهیم بود. در حال حاضر، الکسا می‌تواند در پس زمینه ویندوز 10 اجرا شود و به دستورات و فرمان‌ها در هر کامپیوتر گوش دهد. بر اساس گزارش‌های منتشر شده دستیار صوتی آمازون قدرتمندتر از دستیار صوتی مایکروسافت یعنی Cortana  ساخته شده است. برای مثال الکسا با دقت بیشتری کلمات را تشخیص می‌دهد و در این زمینه از کارایی و عملکرد بالایی برخوردار خواهد بود. تنها کافی است تا Alexa را صدا بزنید تا گوش به فرمانتان باشد و دستوراتتان را با دقت بالایی انجام دهد.

دستیار صوتی الکسا

برای دریافت دستیار صوتی Alexa در ویندوز 10 می‌توانید به فروشگاه مایکروسافت بروید و این دستیار صوتی را به صورت رایگان در اختیار داشته باشید. راه اندازی و نصب این برنامه بسیار ساده خواهد بود و فقط کافی است تا یک حساب کاربری در آمازون داشته باشید و در برنامه الکسا وارد حساب کاربری آمازون خود شوید. پس از آن کافی است تا دسترسی به میکروفون را برای الکسا فراهم کنید تا بتواند صدای شما را تشخیص دهد. در نهایت با فعال کردن این دستیار صوتی خواهید دید که عملکردی بالا در اختیارتان قرار گرفته است و با اجرا در پس زمینه همیشه می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. الکسا به طور پیش فرض، زمانی که کامپیوتر خود را شروع می‌کنید، به صورت خودکار اجرا می‌شود و صدا کردن Alexa فعال خواهد شد. در نهایت اگر از کاربرانی هستید که کارهایتان را به دستیار صوتی می‌سپارید، تجربه استفاده از دستیار صوتی الکسا را از دست ندهید.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.