اطلاعات خصوصی میلیون ها کاربر اینستاگرام به خطر افتاد!

بر اساس گزارش‌های منتشر شده ظاهراً اطلاعات میلیون‌ها کاربر سلبریتی در اینستاگرام به خطر افتاد و این اطلاعات شامل آدرس ایمیل و شماره تلفن بود. در واقع این کاربران اغلب اینفلوئنسرهای اینستاگرام بوده‌اند. در ادامه جزییات بیشتر را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

باید اشاره کنیم که این اطلاعات علاوه بر آدرس ایمیل و شماره تلفن، در مواردی شامل لوکیشن، محل زندگی، عکس‌های پروفایل، اطلاعات تماس‌ها و دیگر موارد این چنینی هم بوده که برای برخی از کاربران خطر ساز شده است. در این راستا با اینستاگرام تماس گرفته شده و این شبکه اعلام کرد که پیگیر ماجرا خواهد شد و نحوه به‌دست آمدن این محتوا و اطلاعات را شناسایی خواهد کرد. البته احتمال داده شده که این اقدام، کار هکرها باشد زیرا قبلاً هم تلاش‌هایی در این زمینه صورت گرفته شده بود. این اطلاعات در قالب یک پایگاه داده، توسط سرویس‌های وب آمازون، در دسترس قرار گرفته و بدون هیچ رمز عبوری اجازه می‌دهد که هر کسی به آن دسترسی داشته باشد. در این پایگاه داده بیش از 49 میلیون پرونده قرار دارد که هر ساعت این آمار بیشتر می‌شود و لحظه به لحظه کاربران بیشتری مورد سو استفاده قرار اطلاعاتی قرار می‌گیرند.

به خطر افتادن اطلاعات اینستاگرام

Anurag Sen، محقق امنیتی، این پایگاه داده را شناسایی کرده و در تلاش است تا مالک این پایگاه داده را پیدا کند. در حال حاضر محققان در حال بررسی صفحات اینفلوئنسرهای اینستاگرام هستند. در این میان تیسترهای غذا و سلبریتی ها بیشترین آسیب را دیده‌اند اما این افشاگری شامل گروه‌های مختلفی از اینفلوئنسرهای اینستاگرام می‌شود. اما سؤال اصلی اینستاگرام این است که چه کسی توانسته دست به کار بزند و چگونه توانسته تا به اطلاعات خصوصی کاربران دست یابد. در نهایت احتمالاً اینستاگرام پس از دو سال پذیرفت که اینستاگرام دارای اشکال امنیتی API است و به هکرهای اجازه دسترسی به اطلاعات خصوصی کاربران را می‌دهد. در آخر هم امیدواریم تا این مشکل اینستاگرام هم به زودی برطرف شود.

(2 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • bahman

  بزرگترین مارکت دنیا که برای همه دنیا مهمه امریکا هست و اصولا بازار چین ک از نظر جمعیتی بزرگه بازار خیلی پرسودی برای اکثر شرکت ها محسوب نمیشه. دیدگاه حکومتیا البته فرق داره اونا چین رو قدرت مطلق دنیا میدونن چون عملا سیاست هاش با اینکه کمونیسته خیلی شبیه این اقایون هست ولی بازنده نهایی خیلی واضح مشخص هست

  0 پاسخ
 • چیزی که شرکت های امریکایی نظیر فیسبوک پشتش باشه بهتر از این هم نمیشه. چه واتس اپ و اینستاگرام و حتی فیسبوک و چه خدمات گوگل و مایکروسافت و یاهو و ... .

  0 پاسخ
 • bahman

  در پاسخ به: parand

  افرین همینه چیز باید حتما شرکت های چینی پشتش باشه تا خوب و امن و مطمین باشه یا حالا شرکت های ایرانی که دیگه خدای امنیتن!

  0 پاسخ
 • از همون اول از اینستاگرام خوشم نمیومد :emoji0

  0 پاسخ
 • bahman

  در پاسخ به: هادی جعفرزاده

  از همون اول کپسول بصیرت بودین :D

  0 پاسخ
 • :-bd:-bd:-bd:-bd:-bd

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.