سازمان بهداشت جهانی، اختلال بازی را یک بیماری معرفی کرد!

بایید باهم صادق باشیم که اعتیاد به بازی های کامپیوتری یک واقعیت است و این موضوع به تازگی از سوی سازمان بهداشت جهانی به صور رسمی اعلام شده است پس زیاد جای تعجب نیست. اما نکته عجیب اینجاست که چرا سازمان جهانی انقدر دیر به این نتیجه رسیده است. در واقع ازین پس با بیماری به نام اختلال بازی نیز در گیمرها روبرو هستیم و قصد داریم تا در ادامه جزییات بیشتر این خبر را در اختیارتان قرار دهیم.

اعتیاد به بازی های کامپیوتری

سوالی قبل از هرچیزی باید بپرسید این است که بیماری اختلال بازی آیا شامل تلویزیون و رسانه های اجتماعی نیز می شود؟ باید صادقانه بگوییم که انسان به هرچیزی اعتیاد پیدا خواهد کرد و این شامل همه چیزهای خوب و بد می شود که می توان به مواد مخدر، الکل، بازی های کامپیوتری، گوشی و تبلت یا حتی ورزش اشاره کرد. دلیل این اعتیاد این است که این موارد باعث تولید دوپامین در بدن می شوند در نتیجه دوپامین زیاد در بدن باعث اعتیاد خواهد شد.

سازمان بهداشت جهانی اختلالات رونی بازی های کامپیوتری را یک بیماری معرفی کرده و این بیماری را به اعتیاد تشبیه کرده است و این واقعیتی است که همه آن را می دانند. اختلال بازی در واقع یازدهمین مرحله از اختلالات الگوهای رفتاری است که در اثر بازی های کامپیوتری زیاد باعث اختلال رفتاری و روانی در گیمر می شود. در نتیجه تمام فکر و ذکر فرد بازی هایش خواند بود تا حدی که بازی بر تمام کارهای دیگر ارجعیت خواهد داشت. در نهایت فرد از فعالیت های روزمره خود عقب خواهد ماند. از سوی دیگر پش از یک دوره اعتیاد 12 ماهه به بازی های کامپیوتری شاهد تغییر الگوهای رفتاری فرد خواهید بود و به راحتی علائم بیماری اختلال بازی آشکار خواهد شد.

سازمان جهانی بهداشت انتظار دارد تا تحقیقات در مورد بیماری اختلال بازی در طول زمان افزایش یابد، و مطالعات در این زمینه برجسته تر شود در نتیجه راهکارهایی برای درمان این بیماری نیز در آینده ارائه خواهد شد. در نهایت مردم آگاه تر برای انجام بازی های کامپیوتری تصمیم خواهند گرفت.

(4 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مصطفی

  دوستان من خودم یه گیمرم و قطعا بازی های رایانه ای هیچ مشکلی نداره,
  ولی خداییش زیاده روی توی هر چیزی مضره و باعث اعتیاد و اسیب به ما میشه

  0 پاسخ
 • می دونستم معتادم اما جدیدا فهمیدم که اختلال روانی هم دارم یادمه دو سال پیش بود که یه هفته تموم پای یه بازی نشته بودم یه شب توهم زدم سرم به شدت درد میکرد انگار که همه چیز واقعی بود یه نفر قصد کشتنمو داشت و داست تو اتاقم دنبالم می گشت حسابی ترسیده بودم مثل خواب نبود انگار خود واقعیت بود باید ترک کنیم

  0 پاسخ
 • جمشید

  نه اینکه همین الانشم خیلی سیستم خوبی داریم 24 ساعت گیم میزنیم همینم دیگه نمیذارن برامون بمونه /-)

  1 پاسخ
 • هادی

  هر کاری که از حدش بگذره بیماری حساب میشه غذا خوردن زیاد-خوابیدن زیاد- زیاد راه رفتن-زیاد نشستن-زیاد حمام رفتن و برعکس-و این به خود طرف بر میگرده که کنترلش کنه و از حالت عادت و بیماری اونو بیرون بکشه به حالت نورمال و عادی;)

  1 پاسخ
 • سازمان بهداشت جهانی:emoji1:emoji1:emoji1:-))

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.