لیگ آو لجندز، یکی از محبوب‌ترین بازی‌های PC به موبایل خواهد آمد

League of Legends بدون شک یکی از محبوب‌ترین بازی‌های کامپیوتری به حساب می‌آید و تعداد پلیرهای آن نزدیک به 120 میلیون نفر است. لیگ آو لجندز در کنار اینکه عنوان یکی از محبوب‌ترین بازی PvP را برای کامپیوترهای خانگی در اختیار دارد، یکی از پرطرفدارترین بازی‌های MMO (آنلاین مالتی‌پلیر پرجمعیت) در eSports به حساب می‌آید. محبوبیت این بازی در سال 2009، زمانیکه توسط Riot Games منتشر شد به سرعت بیشتر و بیشتر شد. حالا می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این بازی محبوب راه خود را به گوشی‌های هوشمند نیز باز کند، البته این بار با کمک غول اینترنت چینی جهان، یعنی Tencent.

نسخه‌ای متفاوت از بازی League of Legends فعلی

Tencent 100 درصد از سهم  Riot Games را در سال 2015 تصاحب کرد و حالا طبق گزارشات جدید آنها مشغول همکاری برای توسعه نسخه موبایلی لیگ آو لجندز هستند. ساخت این بازی حداقل یک سال زمان خواهد گرفت و رایوت گیمز بنیانگذار بازی تأکید کرده است که نسخه موبایلی یک کپی دقیق از نسخه PC آن نخواهد بود. در عوض طراحی آشنایی این بازی با شخصیت‌های جدیدی تکمیل خواهد شد. اگرچه که این بازی حداقل تا پایان امسال معرفی نخواهد شد.

البته بد نیست به این نکته اشاره کنیم که تنسنت یک نسخه اقتباسی از لیگ آو لجندز را با نام Wangzhe Rongyao (که ترجمه آن به انگلیسی Honor of Kings – افتخار پادشاهان می‌شود) برای گیمرهای موبایلی در چین ارائه کرده است. این بازی یکی از محبوب‌ترین‌ها و پردرآمدترین بازی‌های موبایلی در چین به حساب می‌آید که بیش از 130 میلیون بازیکن دارد. اگرچه بازی Honor of Kings محدود به چین است، تنست بازی Arena of Valor را در همان سبک برای مناطق دیگر توسعه داد اما به طرز عجیبی از آن استقبال نشد و بازی جدید نتوانست محبوبیتی در اندازه نسخه مخصوص چین بدست آورد. شاید داشتن نامی مشابه با نسخه اصلی، مانند PUBG و Fortnite (که هر دو توسط تنسنت به پلتفرم موبایل راه پیدا کردند) بتواند به موفقیت بازی آینده این شرکت کمک کند.

در حال حاضر درآمد حاصل از بازی League of Legends به‌دلیل وجود رقبایی مانند فورتنایت و Overwatch در eSports در حال کاهش است. بنابراین نسخه موبایلی بازی ممکن است بتواند دوباره روند خوبی در آمدزایی آن برای تنسنت ایجاد کند.

(0 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.