قابلیت هشدارهای SOS بهترین راه حل برای نجات شما از خطر

دو سال قبل گوگل قابلیتی را با عنوان هشدار SOS معرفی کرده بود که این قابلیت اطلاعات مکانی دقیق شما را به صورت آنی بدست خواهد آورد و برای مواردی که بلایای طبیعی رخ داده یا در مناطق آسیب دیده هستیم، برای هشدار خطر بسیار کاربردی خواهد بود. در واقع این هشدار شما را از خطر نجات خواهد داد و به کمک گوگل شما ردیابی خواهید شد. این قابلیت همچنین اطلاعات بصری دقیقی در مورد زلزله، طوفان و سیل را ارائه خواهد داد. در ادامه این قابلیت را معرفی خواهیم کرد.

معرفی قابلیت هشدار SOS گوگل

برای مثال در یک شرایط طوفانی قرار دارید و گوگل تلاش می کند تا مسیریابی را برای شما پیش بینی کند تا به منطقه خطر نزدیک نشوید و اطلاع رسانی را به عهده خواهد گرفت. همچنین اطلاعاتی در رابطه با جزییات حوادث ارائه خواهد کرد تا مرکزیت حادثه و مناطق تحت تاثیر را شناسایی کنید و به دل خطر نروید. در واقع قابلیت SOS یک راه ارائه سریع اطلاعات ضروری است که در صورت وقوع یک فاجعه یا بلایای طبیعی عملکرد بی نظیری خواهد داشت. گوگل به واسطه این قابلیت، مختصری از حوادث و اخبار اطراف شما، به اضافه شماره تلفن های ضروری و راهنمایی هایی ایمنی را ارائه خواهد کرد و در موارد جدی تر گوگل به افراد هشدار خواهد داد تا در مرکز خطر قرار دارند و باید از منطقه خارج شوند.

این قابلیت جدید را می توان یک SOS یا یک پکیج امداد واقعی دانست. هشدارهای SOS گوگل در هفته های آینده در اختیار کاربران قرار می گیرند، اما سیستم عامل ها و مناطق پشتیبانی شده از بلایای طبیعی مختلف متفاوت است. هشدارهای ناوبری Google Maps و شاخص های زلزله هر دو در سطح جهانی در اندروید، iOS، دسکتاپ و وب در دسترس خواهند بود. همچنین از ارائه تصاویر سیل در اندروید، دسکتاپ و موبایل در برخی مناطق پشتیبانی خواهد شد. در نتیجه هرجا که خطر غرق شدن در سیل وجود داشته باشد، هشداری اعلام می شود. هشدار مربوط به طوفان نیز در حال حاضر در سیستم عامل های مختلف مناطق طوفانی چون ایالات متحده، مکزیک، کارائیب، اروپای غربی، ژاپن، تایوان، چین، فیلیپین، ویتنام، تایلند و کره جنوبی ارائه خواهد شد و در دسترس کاربران این مناطق قرار خواهد گرفت.

(4 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.