کونامی نسل جدید کنسول خاطره‌انگیز TurboGrafx-16 Mini را معرفی کرد

کونامی هم با معرفی کنسول TurboGrafx-16 Mini به جمع شرکت‌هایی پیوست که دستگاه‌های قدیمی خود را دوباره روانه بازار کرده‎اند. این کنسول در جریان برگزاری رویداد E3 2019 معرفی شد. تا اینجای کار 6 بازی برای TurboGrafx-16 Mini معرفی شده است. دستگاهی که قرار است در ژاپن با نام PC Engine Mini و در اروپا با نام PC Engine Core Grafx معرفی شود. کنسول کونامی دارای دو پورت USB برای کنترلرها و یک آداپتور پنج‌راهه برای بازی گروهی است.

بازی‌هایی که برای این کنسول معرفی شده است:

 • R-Type
 • New Adventure Island
 • Ninja Spirit
 • Ys Book I & II
 • Dungeon Explorer
 • Alien Crush

البته نسخه‌های دیگر این کنسول دارای بازی‌های متفاوتی خواهد بود. به عنوان مثال نسخه PC Engine Mini دارای بازی کلاسیک Castlevania یعنی Dracula X: Rondo of Blood خواهد بود.

نسخه اورجینال PC Engine توسط Hudson طراحی و NEC ساخته شد. این دستگاه سال 1987 در ژاپن ارائه شد و در سال 1989 در بازار آمریکا با نام TurboGrafx-16 عرضه شد. باوجود اینکه نسخه ژاپنی با استقبال خوبی روبه‎رو شد، اما TurboGrafx-16 در آمریکا شکست خورد و آنگونه که باید فروش نداشت. کونامی یکی از بزرگترین حامیان این پلتفرم بود و در نهایت موفق شد Hudson را تصاحب کند. این یعنی کنسول مینی از نظر نرم‌افزاری مشکل خاصی نداشت.

در حال حاضر هیچ اطلاعاتی درخصوص اینکه در مجموع چند بازی برای این کنسول موجود خواهد بود یا چه زمانی و با چه قیمتی عرضه خواهد شد، منتشر نشده است. اما کونامی گفته است که در آینده نزدیک اطلاعات بیشتری درخصوص آن منتشر خواهد کرد.

(1 رای)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • کونامی جالبه

  0 پاسخ
 • من هرجور حساب میکنم ارزش خرید ندارن ...علل خصوص خیلی از این بازی ها با امولاتور راحت روی کامپیوتر اجرا میشه ...میدونم لذت با دسته دستگاه باز کردن یه چیز دیگست علل خصوص دسته سگا دستگاه سگا جنسیس که داره میاد نزدیک یک و نیم میلیون میشه به پول ما ... ولی چقدر بازی میکنی باهاش که بخوای هزینه کنی ؟؟؟؟ بعدشم این خاطرات قدیمه که خیلی لذت بخشه تجربه دوبارش به هیچ عنوان لذت قدیم رو نداره ...تجربه کردم که میگن حتی اینو تو روانشناسی هم گفتن

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.