نحوه انتقال برنامه های اندروید از گوشی قدیمی به گوشی جدید

همانطور که می دانید برنامه های مختلف در اندروید از طریق گوگل پلی قابل نصب هستند و با چند کلیک ساده می توانیم هرتعداد اپلیکیشنی که می خواهیم را دانلود نماییم. اما خبری از فایل های APK در گونه دانلودها نیست در نتیجه به راحتی امکان انتقال و ذخیره سازی اپلیکیشن های وجود نخواهد داشت. اما اگر بخواهید به فایل های APK برنامه های مختلف دست یابید یا بخواهید آن ها را از گوشی قدیمی به گوشی جدیدتان انتقال دهید تلکیف چیست؟ در این مطلب روشی را در اختیارتان قرار خواهیم داد تا با این روش بتوانید فایل های برنامه های مختلف را ذخیره سازی و به دستگاه های دیگر انتقال دهید. در نتیجه نیازی به دانلود مجددا برنامه ها نخواهید داشت.

برای آنان که نمی دانند: فایل APK چیست؟

قبل از هر چیز باید بگوییم که فایل APK در واقع نوع و پسوند برنامه های اندرویدی است. یعنی در اندروید به بسته های نرم افزاری APK گفته می شود و این فایل در زمان نصب برنامه ها از گوگل پلی مشخص نیست که کجاست در نتیجه امکان اشتراک گذاری یا ذخیره سازی برنامه هایی که دانلود می کنیم هرگز وجود ندارد.

نکته: اگر برنامه ای که می خواهید به فایل APK آن دست یابید بروزرسانی شده باشد و برنامه شما نسخه قدیمی تر آن باشد ممکن است امنیت دستگاه شما به خطر بیفتد و با استاندارد های فعلی اندروید سازگار نباشد. پس با احتیاط عمل کنید.

چگونه برنامه های اندروید را از گوشی قدیمی به گوش جدیدمان منتقل کنیم؟

اقدامات لازم در گوشی قدیمی

  • برنامه APK Extractor Pro را از فروشگاه google play دانلود کنید.
  • برنامه را باز کنید، شرایط آن را بپذیرید و مجوز دسترسی به فایل ها را در دستگاه خود بدهید.

چگونه برنامه های اندروید را از گوشی قدیمی به گوش جدیدمان منتقل کنیم؟

  • برنامه مورد نظر خود را که میخواهید ذخیره کنید پیدا کرده و بر روی منوهای سه نقطه در گوشه کلیک کنید.

چگونه برنامه های اندروید را از گوشی قدیمی به گوش جدیدمان منتقل کنیم؟

  • در نهایت Share را انتخاب کنید و مقصد یعنی دستگاه مورد نظر، Google Drive یا ایمیل خود را انتخاب نمایید.

اقدامات لازم در گوشی جدید

  • با باز کردن ایمیل یا Google Drive خود فایل های به اشتراک گذاشته را دریافت کنید و بر روی فایلی با پسوند .apk کلیک نمایید.
  • همانطور که مشاهده کرده اید نسخه APK برنامه ها در اختیارتان قرار گرفته اند و پس از نصب بر روی گوشی جدیدتان در دسترس قرار دارند.
  • توجه داشته باشید که قابلیت نصب از منابع ناشناخته در گوشی اندرویدتان فعال باشد.

با این چند روش می توانید تمامی برنامه های خود را از گوشی قبلیتان به گوشی جدیدتان منتقل کنید و فایل های APK اپلیکیشن ها را در اختیار داشته باشید. امیدواریم که این آموزش مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.