قابلیت ذخیره سازی باتری در نسخه جدید مرورگر کروم برای اندروید

به تازگی جزییاتی از نسخه بتای ورژن جدید مرورگر کروم منتشر شده که در مطالب قبل یکی از قابلیت های پیشرفته آن یعنی امکان اعمال Dark Mode به صفحات وب اشاره کردیم. اما به تازگی اعلام شد که این نسخه قادر به ذخیره سازی باتری و صرفه جویی در مصرف انرژی در گوشی های اندروید است. در ادامه جزییات این قابلیت را در اختیار شما عزیزان و علاقه مندان قرار خواهیم داد.

معرفی قابلیت قابلیت ذخیره سازی باتری در نسخه جدید کروم

ظاهرا مرورگر کروم در این نسخه جدید خود گل کاشته و قابلیت های خوب و کاربردی را برای کاربرانش ارائه کرده است. یکی از این ویژگی های جدید قابلیت Battery Saver است که به کاهش نور صفحه کروم می پردازد و در نتیجه در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد و باتری گوشیتان با استفاده از این مرورگر زیاد کم نخواهد شد. در واقع زمانی که قابلیت Battery Saver فعال شود نور متن بدون تغییر تم کاهش خواهد یافت و متن همچنان سیاه در صفحه ای سفید خواهد بود. باید اشاره کنیم که این قابلیت در حالت پیش فرض غیر فعال است.

قابلیت ذخیره سازی باتری در نسخه جدید کروم

در واقع در نسخه 76 مرورگر کروم  این قابلیت برای کاربران اندروید کارایی و عملکرد بالایی خواهد داشت و در شرایطی که عمر باتری کم است بسیار کاربردی خواهد بود در نتیجه در چنین شرایطی به راحتی می توانید به وبگردی خود ادامه دهید و نگران تمام شدن شارژ گوشی خود نباشید. گوگل می گوید که استفاده از این تکنیک موجب صرفه جویی در استفاده از داده ها و منابع نیز می شود زیرا با فعال شدن این قابلیت، در وبگردی شما هیچ تصویری بارگیری نمی شود. در نتیجه عمر باتری، منابع و زمان پردازش کاهش خواهد یافت. البته در آخر باید یادآور شویم که این نسخه هنوز نسخه بتا بوده که در ورژن 76 مرورگر کروم ارائه شده و از قابلیت های گسترده تری نیز برخوردار است که احتمالا در آینده معرفی خواهند شد.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.