دموی اجرا شده در E3 بازی Cyberpunk 2077 با Ray Tracing فعال همراه بوده

Cyberpunk 2077 یکبار دیگر ستاره نمایشگاه E3 امسال بود. نه تنها تاریخ عرضه بازی مشخص شد (28 فروردین 1399) بلکه آنها از حضور بازیگر مشهور کیانو ریوز به عنوان شخصیت Johnny Silerhand در بازی رونمایی کردند، او خود در کنفرانس مایکروسافت روی صحنه آمد و از حضور خود در بازی و اینکه چقدر از بودن در چنین پروژه‌ای هیجان زده است سخن گفت.

مهم‌ترین بخش البته توسط CD Projekt RED نشان دادن یک دموی گیم پلی جدید پشت درب‌ها بسته برای خبرنگاران بود. این نمایش ظاهرا باعث شده بسیاری از مجلات و وب‌سایت‌ها شگفت زده شوند و دو عنوان بهترین بازی و بهترین نمایش تکنیکی E3 2019 خود را به Cyberpunk 2077 اعطا کنند.

کمی بعدتر نیز انویدیا از همکاری خود با CD Projekt RED برای حضور قابلیت Ray Tracing در بازی سخن گفت. در این میان نیز جناب Alvin Liu از CDPR درباره این مطلب و نکات دیگر از جمله دموی E3 حرف‌های جالبی به زبان آورده‌اند.

Ray Tracing در دمو فعال بود. ما از نکات مختلفی مانند Ambient Occlusion با کمک Ray Tracing استفاده کرده‌ایم. با این حال در داخل استودیو من تصاویر فوق العاده‌ای از Ray Tracing مشاهده کرده‌ام و مشخصا ما همچنان روی این فناوری کار می‌کنیم تا جلوه بهتری از آن را به نمایش بگذاریم حتی بسیار بهتر از چیزی که در دمو (E3) مشاهده کردیم. به خصوص در شب و بازتاب‌ نئون‌ها. انویدیا نیز نمایندگانی را برای کمک به استودیوی ما فرستاده تا بتوانیم این تکنولوژی را بهبود دهیم، مشابه Hairworks در بازی Witcher 3.

CD Projekt RED همچنین از سیستمی که دموی E3 2019 روی آن اجرا شده رونمای کرده بودند که مشخصا یک هیولای سخت افزاری بود. آقای Alvin Liu درباره تنظیمات و وضوح تصویری که برای دمو در نظر گرفته شده بود نیز سخنانی را مطرح کردند.

بازی روی تنظیمات Ultra اجرا شد اما ما همچنان در حال بهبود جلوه‌های بصری هستیم. دموی بازی در وضوح 1080p در حال اجرا بود اما تریلرها و نکاتی که به شکل عمومی منتشر کرده‌ایم تحت وضوح 4K بودند. رابط کاربری بازی نیز اکثرا در حالت 4K طراحی شده (در نهایت تماما به شکل 4K Native خواهد بود) اما ما تکنولوژی این را داریم که به شکل هوشمند از 1080p، 720p، 1440p و نمایشگرهای عریض پشتیبانی کنیم. البته براساس نیاز ممکن است این رابط را روی وضوح 1080p یا غیره نیز طراحی کنیم.

به شکل خلاصه بازی در حالت 1080p Ultra روی یک کارت گرافیک Nvidia RTX اجرا شده. البته توسعه دهندگان اعلام کرده‌اند دمو چندان بهینه نشده و با در نظر گرفتن این واقعیت که یک سال تا عرضه بازی زمان باقیست نمی‌توان چندان نگران این موضوع بود. حتی قرار است شاهد پیشرفت جلوه‌های بصری و Ray Tracing از چیزی که در دمو دیده‌ایم نیز باشیم.

Cyberpunk 2077 بدون شک فوق العاده به نظر می‌رسد و همه منتظر عرضه آن خواهیم بود.

(0 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.