پراستفاده‌ترین برنامه‌های موبایلی مربوط به چه دسته‌ای می‌شوند؟

این روزهای بخش بزرگی از زندگی همه ما خلاصه شده در چند برنامه موبایلی است. بسیاری از این برنامه‎های تعیین‌کننده این موضوع هستند که ما دنیای تکنولوژی خود را چگونه مدیریت می‌کنیم. از آنجاییکه برای هر کاربردی چندین و چند برنامه مرتبط وجود دارد، به‌راحتی قابل تشخیص از که چه میزان از وقت ما صرف چه کاربردی می‌شود. با این حال، آیا تا به این موضوع فکر کرده‌اید که کدام دسته‌بندی از برنامه‌ها در میان کاربران محبوب‎تر است؟  موسسه آماری Statista با بررسی‌ای که بر روی میزان استفاده کاربران از برنامه‌های موبایلی انجام داده، مشخص کرده است که وضعیت به چه صورت است.

کدام دسته از برنامه‌های موبایلی در میان کاربران محبوب‎تر است؟  

بیش از سه چهارم پاسخ‌دهندگان در این نظرسنجی اعلام کرده‌اند که از مرورگرهای موبایلی استفاده می‌کنند و این دسته‌بندی مورد نظر را در رده محبوب‌ترین قرار می‌دهد. با این حال، این بخش فاصله بسیار کمی با دسته شبکه‌های اجتماعی دارد، چرا که در حدود 70 درصد از افراد شرکت‌کننده در نظرسنجی از آنها استفاده می‌کنند. دسته‌بندی‌های دیگری که در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته‌اند، قابل پیش‎بینی بودند. برنامه‌های ایمیل و مسنجرها نیز توسط درصد بزرگی از مردم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در مقابل دسته‌ای که کمترین میزان محبوبیت را در میان کابران برخوردارند، نشان می‎دهد که هر چند برنامه‌هایی کاربردی ممکن است در این لیست وجود داشته باشد، اما دسته آنها نتوانسته آنگونه که باید در میان کاربران نفوذ داشته باشد. به‌عنوان مثال، در این نظرسنجی تنها 9 درصد از افراد عنوان کرده‎اند که به‌طور مرتب از برنامه‌های دوست‌یابی استفاده می‌کنند، که این با درنظر گرفته میزان محبوبیت برنامه‌هایی مانند Tinder بسیار شوکه کننده به نظر می‌رسد. البته این ممکن است به این دلیل باشد که نظرسنجی موردنظر تنها از دسته‌ای خاصی اطلاعات را جمع‌آوری کرده باشد که به‌طورکلی اهل استفاده از برنامه‌های دوست‌یابی نبوده باشند. با این حال، حتی این موضوع هم نمی‌تواند باعث شود، نتیجه کار تعجب‌آور نباشد.

اگر شما بخواهید به این نظرسنجی پاسخ دهید، کدام دسته از برنامه‌ها برای شما پراستفاده‎تر از دسته‌های دیگر خواهد بود؟

(6 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • Ziya

    این نظرسنجی مربوط به ایران نمیتونه باشه
    توی ایران بیشترین درصد استفاده مربوط به وی بی ان (فیل شکن) هست:emoji1

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.