10 میلیون کاربر اندروید به دام یک بروزرسانی جعلی سامسونگ افتادند!

در ماه های گذشته تعداد گزارش های برنامه های جعلی فروشگاه گوگل بسیار کم بود اما بر اساس آخرین گزارش های یک گروه امنیتی به نام CSIS مشخص شد که یک برنامه جعلی و در واقع یک بروزرسانی جعلی برای گوشی های سامسونگ بیش از 10 میلیون کاربر را گرفتار کرد. در ادامه جزییات این خبر را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

10 میلیون کاربر اندروید گرفتار اپلیکیشن جعلی

برنامه ای با عنوان Updates for Samsung در گوگل پلی کشف شد که این برنامه در واقع یک اپلیکیشن جعلی برای کاربران اندروید بوده و بیش از 10 میلیون کاربر این اپلیکیشن را دانلود و نصب نموده اند. در واقع این برنامه با وعده بروزرسانی سیستم گوشی های سامسونگ ارائه شده بود و پس از نصب از کاربران برای دریافت آپدیت، تقاضای پول می کرد. متاسفانه این اپلیکیشن هنوز در فروشگاه گوگل در دسترس بوده و حذف نشده است. ظاهرا Aleksejs Kuprins، یکی از محققان امنیتی با گوگل تماس گرفته و این مشکل را گزارش کرده است اما هنوز خبری از واکنش گوگل به این ماجرا نیست.

اپلیکیشن اندروید

این اپلیکیشن علاوه بر این که یک اپلیکیشن تبلیغاتی است بلکه با حقه کاربران را وادار به خرید اشتراک سالانه برای دریافت آپدیت نرم افزار سامسونگ می کند که قیمت این اشتراک 34.99 دلار بوده است. در نتیجه شما مجبور می شوید تا اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد نمایید که این موضوع می تواند خطرساز باشد اما برای کاربران ایرانی امکان پذیر نخواهد بود. این نرم افزار می تواند حریم خصوصی کاربران را نیز به خطر بیندازد و کاربران را فریب دهد. گوگل باید سرعت خود را در زمینه شناسایی برنامه های مخرب و جعلی بیشتر کند و هرچه زودتر برنامه های مشکوک گزارش شده را از دسترس کاربران خارج نماید.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.