قابلیت جدید اینستاگرام در راستای جلوگیری از نظرات توهین آمیز

تاکنون اینستاگرام روش های مختلفی را برای کاهش یا در واقع جلوگیری از کامنت ها و نظرات آزاردهنده و توهین آمیز ارائه کرده است اما به تازگی قابلیت جدیدی به کمک هوش مصنوعی در حال آزمایش است که تاحدودی کامنت گذاری ها را در اینستاگرام کنترل خواهد کرد. در ادامه به معرفی این قابلیت جدید اینستاگرام خواهیم پرداخت.

جلوگیری از نظرات توهین آمیز در اینستاگرام

این قابلیت جدید به این صورت است که کاربران از این پس می توانند به کمک قابلیت Shadow ban مانع نمایش نظرات توهین آمیز برای دیگران شوند. در واقع امکان مخفی سازی نظرات وجود خواهد داشت و هر صاحب صفحه می تواند نظرات پست های خود را کنترل نماید. این موضوع می تواند از ترویج نظرات توهین آمیز جلوگیری کند و عدم نمایش آن تاثیر خوبی بر کاربران خواهد داشت. البته شایان ذکر است که قابلیت ذکر شده برای بخش Direct هم قابل استفاده خواهد بود.

جلوگیری از نظرات توهین آمیز در اینستاگرام

البته قابلیت دیگری هم در بروزرسانی های بعدی اینستاگرام ارائه خواهد شد که هوش مصنوعی از طریق این قابلیت می تواند نظرات توهین آمیز را شناسایی کند و برای فرد ارسال کننده هشداری ارائه دهد تا مانع ارسال آن پیام توهین آمیز شود. در نتیجه کاربر لحظه ای با کامنت نوشته شده خود روبرو خواهد شد و تصمیم خواهد گرفت که آن را منتشر کند یا خیر. براساس تحقیقات مشخص شده که برخی از کاربران با وجود این قابلیت، از ارسال نظرات توهین آمیز خود منصرف و پشیمان خواهند شد و این موضوع رفته رفته تاثیر خوبی بر کاربران خواهد داشت. در نتیجه پیش بینی می شود که این قابلیت هوش مصنوعی تاثیر خوبی بر کاربران داشته باشد و باید منتظر تاثیر عملکرد آن در آینده باشیم.

قابلیت جدید اینستاگرام

به هر جهت توهین و نظرات آزار دهنده اغلب مختص به گروه سنی خاصی است که متوجه ساختن این گروه سنی کار ساده ای نخواهد بود. به هر حال اینستاگرام سعی دارد تا با تست روش های مختلف بهترین راه حل را برای کاهش و جلوگیری توهین ها انتخاب کند و در اختیار کاربران قرار دهد. نظرات خود را در رابطه با این قابلیت های جدید اینستگران با ما در میان بگذارید.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.