ویندوز 10 در بروزرسانی های بعدی بدون قابلیت پسورد ارائه خواهد شد!

مایکروسافت قصد دارد تا ویندوز 10 را بدون رمز عبور یا پسورد ارائه دهد در نتیجه این بدان معنا خواهد بود که از قابلیت پین کد، تشخیص چهره و سنسور اثر انگشت استفاده خواهد کرد. این شرکت مدت هاست که در تلاش است تا رمز عبور را حذف کند و در نهایت در نسخه های بعدی این قابلیت را ارائه خواهد کرد. در واقع مایکروسافت قصد دارد تا در زمینه احراز هویت یک قدم به سمت جلو حرکت کند و به جای وارد کردن رمز عبور از روش های نوینی در ویندوز 10 استفاده نماید. بر اساس گزارش ها احتمالا این ویژگی جدید در سال 2020 به طور رسمی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

ویندوز 10 بدون پسورد

اما چرا ویندوز قصد دارد تا پسورد را از ویندوز 10 حذف نماید؟ پاسخ این سوال واضح است! این روزها رمز عبور بسیار مسخره بوده و عموما کاربران از یک رمز عبور در زمینه های مختلف و در وبسایت های مختلف استفاده می کنند. از سوی دیگر برای اینکه رمزهای عبور در یاد مردم بماند، ساده ترین ها را انتخاب می کنند، در نتیجه امنیت به کلی زیر سوال خواهد رفت. با وجود راهکارهای بهتر برای امنیت کاربران چه چیزی بهتر از حذف رمز عبور خواهد بود؟

ویندوز 10 بدون پسورد

به گفته مایکروسافت وارد کردن پین کد از پسورد ایمن تر خواهد بود، حتی اگر بسیار ساده باشد. به همین دلیل مایکروسافت در تلاش است تا راه هایی امن تر و در عین حال ساده تر را در این زمینه در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین امکان احراز هویت دو عاملی از طریق شماره تلفن نیز در ویندوز 10 ارائه خواهد شد در نتیجه هیچ خطری امنیت کاربران ویندوز 10 را تهدید نخواهد کرد. البته شایان ذکر است که برخی از این تغییرات در بروزرسانی ماه مه 2019 ارائه خواهد شد و کاربران می توانند از این سرویس های جدید امنیتی بهره مند شوند. فقط امیدواریم که رمزگذاری، به پیچیدگی نرسد و به راحتی بتوان با امنیت بالا از این سرویس های امنیتی بهره برد اما باید منتظر تصمیمات و تغییرات رسمی مایکروسافت در ویندوز 10 باشیم.

(4 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • از یه جنبه دیگه هم میشه به قضیه نگاه کرد
  و اون اینکه هویت واقعی کسی که پشت سیستم نشسته فاش بشه
  به نظرم نوعی فوضولی و جاسوسی حریم کاربرا میاد تا حفظ امنیتشون
  من که همینجوریش از ویندوز 10 نفرت داشتم.این قضیه حذف پسورد هم دوچندانش کرد
  :smiley0:smiley0:smiley0:smiley0:smiley0

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.