غیرفعال شدن بازی های نوستالژی و قدیمی در ویندوز

مایکروسافت به تازگی خبری در راستای حذف و غیر فعال سازی بازی های قدیمی خود در برخی از نسخه های ویندوز را منتشر کرده است. به گفته مایکروسافت بازی های Internet Games از نسخه ویندوز 7، XP و ME حذف و غیر فعال خواهد شد. باید بگوییم که بازی های قدیمی ویندوز ابتدا از ویندوزهای XP و ME در تاریخ 9 مرداد 98 حذف خواهند شد و در تاریخ 2 بهمن 98 شاهد حذف این بازی ها از ویندوز 7 خواهیم بود. البته شایان ذکر است که پشتیبانی از ویندوز 7 نیز تا اواخر دی ماه سال 98 یعنی سال 2020 به پایان خواهد رسید.

بازی های نوستالژی و قدیمی ویندوز

در این میان لیستی از بازی هایی چون Backgammon، Checkers، Hearts، Reversi، Spades، MSN Go در ویندوز از بین خواهند رفت و تیم بازی ویندوز در پیامی، ناراحتی خود را در این زمینه اعلام کردند و گفته شده که امکانات سخت افزاری این بخش واگذار خواهد شد و باید منتظر تکنولوژی های جایگزینی به جای بازی ها در ویندوز باشیم. 

بازی های قدیمی ویندوز

از سوی دیگر این اقدام مایکروسافت برای تشویق کاربران به نصب ویندوز 10 است و قصد دارد تا کاربران را از ویندوزهای XP و 7 فراری دهد. در واقع کاربران روز به روز شاهد پشتیبانی های کمتر در این نسخه های ویندوز خواهند بود و بالاخره این اقدامات ویندوز جواب خواهد داد. اگر شما هم جزو کاربرانی هستید که هنوز از نسخه های قدیمی ویندوز استفاده می کنید باید هرچه زودتر به ویندوز 10 ارتقا یابید تا از قابلیت های امنیتی بهره ببرید.

(1 رای)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • Hamed

    دیگه مایکروسافت شورشو درآورده ?حالا که اینجوری شد همن الان ویندوز10پاک می کنم وتا ابد از ویندوز ۷ استفاده می کنم?

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.