ماجرای به راه‌افتادن هشتگ instagramDELETE در شبکه اجتماعی توئیتر

اگر به لیست ترندهای جهانی امروز توئیتر نگاهی بیندازید، متوجه هشتگی جالب در میان آنها خواهید شد که در آن کاربران توئیتر در توئیت‌هایی تهدیدآمیز قصد حذف برنامه رقیب، یعنی اینستاگرام را کرده‌اند. اما ماجرای #instagramDELETE چیست و چرا به این سرعت تبدیل به ترند شده است؟

چند ماهی می‌شود که شایعات حذف تعداد لایک‌های پست‌ها و بازدید ویدئوهای اینستاگرام در خبرها به گوش می‌رسد. حتی گفته شده بود که این قابلیت به‌طور آزمایشی در مناطقی ارائه شده است. تا امروز واکنش‌ها به این موضوع متفاوت بود و عده‌ای موافق و عده‌ای مخالف آن بودند. اما حالا که این تغییر شکل جدی‌تری به خود گرفته، مخالفت‌ها با اجرای آن توسط کاربران نیز شدت بیشتری یافته است!

بامداد امروز حساب اینستاگرام در توئیتر اعلام کرد که در حال حاضر قابلیت "مخفی کردن تعداد کلی لایک‌ها و بازدید ویدئوها" برای تعدادی از افراد در کشورهای زیر در حال اجرا است:

 • استرالیا
 • برزیل
 • کانادا
 • ایرلند
 • ایتالیا
 • ژاپن
 • نیوزلند

اینستاگرام در ادامه عنوان کرد که قصد آنها اینست که دوستان شما تمرکز بیشتری بر روی عکس‌ها و ویدئوهایی که شما به اشتراک می‌گذارید داشته باشند نه تعداد لایکی که دریافت می‌کنید. البته قابلیت نمایش تعداد لایک‌ها هنوز برای شخص منتشر کننده محتوا وجود دارد، اما دوستان آنها نمی‌توانند تعداد را مشاهده کنند. اینستاگرام در ادامه این رشته توئیت خود گفت که امیدوار است در آینده اطلاعات بیشتری درخصوص این بدست آورد که تغییر مورد نظر چه مزایایی در تجربه کاربران در اینستاگرام خواهد داشت.

واکنش‌های منفی به تغییرات اعمال شده

استقبال از این خبر اینستاگرام در توئیتر به‌هیچ وجه آن چیزی که انتظارش میرفت، نبود. مانند همیشه که کاربران در برابر هر تغییر از خود مقاومت نشان می‌دهند، این بار نیز به همین ترتیب موجی از مخالفت با مخفی کردن لایک‌ها در اینستاگرام به راه افتاد. این اعتراضات زمینه‌سازی به راه افتادن هشتگ #instagramDELETE شد. تگی که در مدتی کوتاه توانست به لیست ترندهای توئیتر در جهان تبدیل شود.

 هشتگ #instagramDELETE

حالا باوجود واکنش‌های منفی به تصمیم اینستاگرام مبنی بر مخفی کردن لایک‌ها و تهدید به حذف این برنامه، این امکان وجود دارد که مسئولین این شبکه اجتماعی در تصمیم خود تجدید نظر کنند. اما نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا مخفی کردن تعداد لایک‌ها و بازدیدهای ویدئو واقعاً قابلیت بدی است؟ به نظر شما کدام دسته از کاربران اینستاگرام در صورت عملی شدن این تصمیم، بیشتر از بقیه ضرر خواهند کرد؟

(5 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان

  این طرح بنظر من عالیه
  واقعا یکی از اصلی ترین معضلات اینستا رقابت برای خودنمایی و ... بود با حذف لایک ها این به قول دوستان چشم و هم چشمی ، شاخ بازی ، خودنمایی و خود تحقیری ، عمل های زیبایی ، افسردگی ها ، خودکشی ها ، سوءاستفاده ها تو این فضا کم میشه
  من کاملا موافقم

  0 پاسخ
 • علتش کامالا واضح، بیشتر افرادی که اینستاگرام استفاده میکنند یکی از عمده دلایل استفادشون قضیه لایک ها و چشم و همچشمی که سر لایک های بیشتر با هم دارند. خب وقتی این موضوع نباشه، قطعا چشم و هم چشمی هم معنا نداره پس اعتراض میکنند... این

  0 پاسخ
 • به نظرم تنها کسانی که ضربه میخورن سر این لایکا شاخ های مجازی و اکثریت دختر ها هستن ووو بازم اونایی که توی دسته شاخ ها هستن ...وگرنه اکثریت راضین ...دیدن دارن به چوخ میرن شاکی شدن =))=))=))=))=))=))=))=))=))

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.