نسخه جدید تلگرام با قابلیت هایی پیشرفته تر از همیشه

تلگرام به تازگی بروزرسانی جدیدی را در اختیار کاربران iOS و اندروید قرار داده و ویژگی های جدید و نوآورانه ای را در این نسخه ارائه کرده است. در این مطلب به معرفی این ویژگی های جذاب و کاربردی تلگرام خواهیم پرداخت.

ویژگی های نوآورانه تلگرام

یکی از ویژگی های جدید امکان ارسال پیام در حالت سکوت است. در واقع اگر می خواهید به کسی پیام دهید اما نمی خواهید در دستگاه آنها صدای اعلان ایجاد شود، می توانید از این قابلیت ارسال استفاده کنید و حالت بدون صدا را انتخاب کنید. فقط دکمه ارسال را فشار داده و نگه دارید تا گزینه ارسال بدون صدا در اختیارتان قرار گیرد. این قابلیت برای زمانی که می دانید فرد مورد در جلسه است یا در کلاس است و یا دیر وقت است و ممکن است خواب باشد بسیار کاربردی خواهد بود. در نتیجه پیام شما بدون اعلان صدا برای فرد مورد نظر ارسال خواهد شد.

یکی دیگر از ویژگی های بسیار جذاب و جدید، تصاویر کوچک ویدیویی و زمان سنج های ویدیویی است. در واقع با این زمان سنج می توانید به دوستان خود لحظه مورد نظر خود در یک ویدیو را اعلام کنید. قابلیت دیگر این نسخه قابلیت حالت کندتر یا سریعتر در مکالمات گروهی است. این قابلیت برای جلوگیری از شلوغ شدن ها در گروه ها بسیار کاربردی خواهد بود و این امکان را به می دهد تا فاصله زمانی بین پیام ها ایجاد کنید و همه باهم شروع به حرف زدن نکنند و فرصت خواندن پیام ها نیز وجود داشته باشد.

از این پس گروه ها می توانند عناوین سرپرستی مختلفی داشته باشند و مدیر گروه می تواند سمتی را برای اعضای گروه در نظر گیرد. و حالتی سفارشی سازی را ایجاد کنند. همچنین شاهد ایموجی های محرک خواهیم بود و در صورت ضربه زدن بر روی ایموجی شاهد لرزش آنها به صورت ضربان قلب خواهیم بود.

شایان ذکر است که در نسخه iOS تلگرام امکان تنظیم رنگ ها و تم های مختلف وجود خواهد داشت و تم تاریک نیز ارائه خواهد شد. نسخه Android نیز با یک نمایشگر جدید، عکسهای بزرگتر و یک منوی پیوست جدید ارائه شد که انتخاب تصاویر را آسان تر می کند. اکنون بروزرسانی هایی در iOS و Android به صورت زنده انجام شده و نسخه های Windows و macOS به زودی بروز می شوند تا از ویژگی های جدید بهره مند شوند.

(35 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مازیار

    بهترین پیام رسان موجود

    1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.