واتساپ پشتیبانی از قفل با اثر انگشت را به نسخه بتا اندروید اضافه کرد

در ماه فوریه واتساپ برای iOS قابلیت Screen Lock را ارائه کرد که وقتی فعال میشد در زمان ورود به برنامه، کاربران برای احراز هویت باید از Touch ID استفاده می‌کردند. حالا پس از گذشت ماه‌ها، سرانجام این قابلیت به نسخه اندروید نیز راه پیدا کرده است، البته در حال حاضر قابلیت مورد نظر تنها برای جدیدترین نسخه بتای واتساپ ارائه شده است.

نسخه WhatsApp 2.19.221 در حال حاضر برای بتا تسترها در دسترس است و اگر قصد فعال کردن قابلیت جدید در نسخه بتا را دارید باید از منوی Settings > Account > Privacy > Fingerprint lock آن را فعال کنید. پس از آنکه این قابلیت را روشن کردید باید هر زمان که قصد ورود به برنامه را دارید، باید از اثر انگشت خود برای تأیید هویتتان استفاده کنید. البته هنوز درصورتیکه واتساپ شما قفل باشد می‌توانید به تماس‌های ورودی پاسخ دهید. البته بد نیست به این موضوع نیست توجه داشته باشید که ممکن است در صورت نصب نسخه جدید باز هم قابلیت جدید را در اختیار نداشته باشد. چرا که این امکان به‌طور تدریجی در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.قفل شدن با اثر انگشت در واتساپ

امکان تنظیم تایمر برای قفل شدن واتساپ

علاوه‌براین شما می‌توان برای قفل شدن برنامه واتساپ خود تایمر تعریف کنید (مانند تلگرام) که به عنوان مثال بعد از 1 دقیقه یا نیم ساعت قفل شود. یعنی زمانیکه شما هر گزینه‌ای دیگری به غیر از  "immediately" (فوراً) را انتخاب کنید، می‌توانید زمان مشخصی تعیین کنید تا بعد از چند دقیقه واتساپ قفل شود، در طول مدت پیش از زمان تعیین شده این برنامه دیگر قفل نخواهد بود. در نهایت در این بخش امکان این را دارید که انتخاب کنید آیا ارسال کننده مسیج و متن آن در زمان قفل بودن واتساپ نمایش داده شود یا خیر. اگر شما از ویجت‌های واتساپ استفاده می‌کنید، متن مسیج را مشاهده نخواهید کرد و محتوا به‌طور پیش‌فرض مخفی خواهد شد.قفل شدن با اثر انگشت در واتساپ

از آنجاییکه WhatsApp از APIهای اهراز هویت بایومتریک اندروید استفاده می‌کند، می‌توانید اطمینان داشته باشید که اطلاعات اثر انگشت شما در اختیار فیسبوک (صاحب واتساپ) قرار نخواهد گرفت و از آنجاییکه این اطلاعات به‌طور امن در گوشی شما وجود دارد، حتی گوگل هم به آن دسترسی نخواهد داشت.

هنوز مشخص نیست که قابلیت مورد نظر چه زمانی به نسخه پایدار واتساپ راه پیدا خواهد کرد، اما به‌نظر نمی‌رسد که مدت زیادی باید برای آن منتظر بمانیم.  

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.