مایکروسافت به مکالمات صوتی کورتانا و Xbox گوش می دهد!

در گذشته اعلام شده که مایکروسافت به بخش صوتی ضبط شده در کورتانا و Xbox به صورت تصادفی گوش می داد و این اتفاق البته در سیری در اپل نیز می افتد. اما ظاهرا مایکروسافت به تازگی راه حلی برای افزای حریم خصوصی ارائه کرده به بهبود عملکرد کورتانا در بخش صوتی ضبط شده خواهد پرداخت و این اقدام را کاهش خواهد داد.

کورتانا و سیری به تمام صداها دسترسی دارند!

در ماه ژوئیه بخش ارتباط مستقیم صوتی کورتانا از Xbox حذف شد و اما ظاهرا هنوز Xbox می تواند از طریق کورتانا به این قابلیت دسترسی داشته باشد. البته ظاهرا این ضبط صداها در کورتانا غیر عمدی بوده و کورتانا در سیستم عامل های دیگری چون ویندوز، اندروید و iOS نیز به صدای کاربران گوش می دهد و به صداها دسترسی خواهد داشت که این موضوع امنیت و حریم خصوصی کاربران را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در واقع مایکروسافت از طریق کورتانا و اپل از طریق سیری قادر به دسترسی به تمام اصوات و مکالمات کاربران خواهند بود و از طرفی ظاهرا این موضوع به صورت غیر عمد و در عین حال پنهانی صورت می گیرد.

کورتانا و ضبط صدا

البته دسترسی به مکالمات در سیری بیشتر است زیرا تمامی گوشی های آیفون از سیری بهره می برند در نتیجه این کمپانی از طریق سیری به ضبط مکالمات شخصیی، اطلاعات پزشکی محرمانه، معاملات مواد مخدر و دیگر موارد حساس دسترسی داشته است. البته 3 شرکت دیگر هم به جز مایکروسافت و اپل به حریم خصوصی کاربران از این طریق دسترسی دارند.

کاربران Xbox و Cortana که به دلیل حفظ حریم شخصی خود نگران هستند، می توانند وارد صفحه اختصاصی شوند که مایکروسافت برای حذف و کنترل ضبط صوت های مرتبط با حساب Microsoft شما تنظیم کرده است. البته مایکروسافت طی بیانیه ای اعلام کرده که این مشکل را در Xbox حل نموده و در راه بهبود ان موضوع قدم برداشته است. در نتیجه جای نگرانی برای کاربران نخواهد بود. اما به هر حال زمانی که جزییات اطلاعات خود را در سیستم های هوشمند و شبکه های اجتماعی مختلف وارد می کنیم نباید انتظار امنیت و حریم خصوصی بالایی داشته باشیم. در نهایت امیدواریم که این مشکل هرچه زودتر برطرف شود و این دستیارهای صوتی حریم خصوصی کاربران را بازگردانند. شما عزیزان می توانید نظرات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.