این دو برنامه اندرویدی را همین حالا از گوشی خود حذف کنید!

گوگل دو برنامه اندرویدی را که در مجموع بیش از 1.5 میلیون بار در گوگل پلی استور دانلود شده بودند را حذف کرده است. این برنامه‌ها با اجرای تبلیغات پاپ آپ و با موضوعات جذاب مربوط به بازیگران با هر کلیک برای خود درآمدزایی می‌کنند و از این راه پول هنگفتی به جیب می‌زنند. ممکن است این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که این موضوع چه آزاری به شما خواهد رساند، حقیقت اینست که این تبلیغات می‌توانند با مصرف غیرمعمولی شارژ به گوشی هوشمند شما نیز آسیب بزنند.

فعالیت غیرقانونی این دو برنامه توسط شرکت امنیت موبایل چینی Wandera کشف شده است. برنامه Sun Pro Beauty Camera بیش از 1 میلیون بار دانلود شده است و دیگر برنامه، یعنیFunny Sweet Beauty Selfie Camera بیش از 500 هزار بار. اگر هر کدام از این دو برنامه را در گوشی اندرویدی خود یا اعضای خانواده و دوستانتان نصب کرده‌اید، بهتر است که همین حالا آنها را حذف کنید. مانند دیگر برنامه‌های مخرب زمانیکه که یکی از آنها را نصب کنید، آیکونه برنامه از صفحه اپ‌ها ناپدید شده و شورتکاتی ایجاد می‌شود که حتی در صورت حذف کردن این آیکون شورتکات باز هم برنامه و تبلیغات آن در پس‌زمینه گوشی اجرا می‌شوند.

برنامه‌های مخرب تبلیغاتی و بحران شارژ گوشی

زمانیکه برنامه Sun Pro Beauty Camera اجرا می‌شود، بستن تبلیغات تمام صفحه این برنامه، بسیار سخت است و به‌طرز عجیبی حتی در زمانی که برنامه باز هم نیست این تبلیغات در صفحه ظاهر می‌شوند. Funny Sweet Beauty Selfie Camera هم تبلیغات تمام صفحه‌ای نمایش می‌دهد، اما تنها زمانیکه فیلترهای عکس در برنامه دانلود می‌شوند. مانند همیشه به شما توصیه می‌کنیم که قبل از نصب برنامه‌ها در گوگل پلی استور به نظرات کاربران درخصوص آنها توجه کنید. نظرات در مورد هر دو برنامه یکسان است. بسیاری از کاربران این برنامه‌ها به‌درد نخود نامیده‌اند که تنها حاوی تبلیغ است، آنها به کاربران توصیه کرده‌اند که آنها را دانلود نکنند. زمانیکه شما برنامه‌هایی با این سطح از تبلیغ را می‌بینید، اولین اقدام شما باید این باشد که تا حد ممکن از آنها فاصله بگیرید.برنامه‌های مخرب تبلیغاتی و بحران شارژ گوشی

Wandera با اشاره به اینکه اینگونه برنامه‌های مخرب کاربران نهایی را هدف خود قرار می‌دهند، اعلام کرده که آنها در زمان کار برای کاربران ایجاد مزاحمت می‌کنند، باتری گوشی‌ها را خالی می‌کنند و در بعضی موارد دستگاه‌ها را غیرقابل استفاده می‌کنند. صاحبان این نرم‌افزارهای مخرب از این راه کسب درآمد می‌کنند و در این مورد خاص، تبلیغات پیشرفته‌تر از حالت عادی بود. Wandera در تاریخ 11 سپتامبر این موضوع را به اطلاع گوگل رساند و برنامه‌ها از پلی استور حذف شدند، اما اگر هنوز آنها را برروی گوشی نصب دارید، در حذف آنها شک نکنید.

(28 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.