پلی‌استیشن 5 انرژی کمتری مصرف خواهد کرد

نسل بعدی کنسول «پلی‌استیشن» (PlayStation) نسبت به پلی‌استیشن 4 انرژی خیلی کمتری در حالت استندبای مصرف خواهد کرد. اگرچه این ویژگی صرفه‌جویی در مصرف، کاملا اختیاری بوده و پیش‌فرض نیست. این خبر بعد از پیوستن پلی‌استیشن به سازمان ملل متحد برای مبارزه با تغییرات آب‌وهوایی منتشر شده و نشان می‌دهد شرکت «سونی» (Sony) در صدد حفظ بهتر محیط زیست است. در ادامه خبر با سخت‌افزارمگ همراه باشید.

«جیم رایان» (Jim Ryan) رییس و مدیرعامل «سونی اینتراکتیو انترتینمنت» (Sony Interactive Entertainment) درباره این موضوع گفته:

من خیلی خوش‌حالم اعلام کنم که نسل بعدی کنسول پلی‌استیشن از هدر دادن انرژی کمتری نسبت به پلی‌استیشن 4 برخوردار است (که حدود 0.5 وات تخمین زده شده.) اگر تنها یک میلیون از کاربران این ویژگی را فعال کنند، به اندازه متوسط برق مصرفی 1000 خانه در آمریکا صرفه‌جویی خواهد شد.»

پلی‌استیشن 4 انرژی زیادی را هدر می‌دهد

کنسول‌های پلی‌استیشن و ایکس‌باکس، هر دو به دلیل میزان بالای مصرف انرژی در حالت استندبای مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. براساس یک گزارش از «شورای دفاع از منابع طبیعی» (Natural Resources Defense Council) در سال 2014، پلی‌استیشن 4 در حالت استندبای حدود 8.5 وات انرژی مصرف می‌کند. همچنین این بررسی نشان داد که مصرف این کنسول در هنگام بازی کردن و پخش فیلم، به ترتیب 137 و 89 وات است. شرکت سونی به مرور زمان مصرف انرژی پلی‌استیشن 4 را بهبود بخشید، اما بااین‌وجود، کاهش نیم‌واتی مصرف انرژی هم می‌تواند یک پیشرفت چشمگیر باشد و تاثیر زیادی روی وضعیت محیط زیست و کره زمین بگذارد. به‌خصوص اگر تعداد کاربران پلی‌استیشن 5 به رقم 100 میلیونی پلی‌استیشن 4 در سراسر جهان برسد.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.