زمان به بازار آمدن کنسول جدید سونی؛ پلی استیشن 5 تأیید شد

مدت زمان نسبتاً زیادی است که می‌دانیم سونی مشغول کار بر روی نسل آینده کنسول پلی استیشن است، اما سوالی که مطرح می‌شود اینست که این کنسول چه زمانی قرار است عرضه شود. جواب این سوال می‌تواند برای بسیاری از گمیرها مهم باشد، چرا که عده‌ای بسیاری هستند که موفق به خرید پلی استیشن 4 نشده‌اند و منتظرند که نسل بعدی این کنسول روانه بازار شود و آن را خریداری کنند.

خبر خوب برای این دسته از طرفداران دنیای گیم اینست که سونی تأیید کرده، قصد دارد کنسول پلی استیشن 5 را در زمانی برای تعطیلات 2020 به بازار ارائه کند. البته هنوز هیچ اشاره‌ای به زمان دقیق مراسم معرفی PS5 نشده است، اما با در نظر گرفته اینکه به فصل تعطیلات 2020 اشاره شده، این بدان معنی است که احتمالاً تا انتهای سال آینده باید شاهد معرفی این کنسول باشیم. بنابراین اگر قصد خرید پلی استیشن 4 را دارید، بهتر است در جریان باشید که حداقل یک سال تا زمان معرفی جانشین این دستگاه زمان باقی مانده است.

تغییرات کنترلر پلی استیشن 5

گزارش جدید همچنین اخبار پیشین که در ماه اپریل منتشر شده و اعلام کرده بود PS5 در 12 ماه آینده معرفی نخواهد شد را تأیید می‌کند. سونی هنوز اطلاعات زیادی درخصوص کنسول در اختیار مشتاقان قرار نداده است، اما آخرین پست بلاگ آنها خبر از ایجاد تغییرات در کنترلرهای PS5 می‌دهد. این تغییرات شامل کنار گذاشته شدن تکنولوژی قدیمی سونی یعنی رامبل "Rumle" و روی آوردن به Hapic Feedback، بازخوردهای هپتیک به تازگی آن را در گوشی‌های هوشمند هم می‌بینیم است. با اعمال این تغییر گیمرها احساس لرزش را واقعی‌تر و مشابه Joy-Cons نینتندو سوئیچ تجربه خواهند کرد.

تغییر دیگری که در کنترلر پلی استیشن 5 شاهد آن خواهیم بود، تریگرهای انطباقی "Adaptive Triggers" که سونی ادعا کرده است به توسعه‌دهندگان امکان آن را می‌دهد تا میزان حساسیت آنها را تنظیم کنند. این بدون شک به گیمرها تجربه بازی واقعی‌تر را در موقعیت‌های خاص می‎دهد. به عنوان مثال در زمان رها کرد تیر از یک کمان یا گاز دادن در یک وسیله نقلیه و ... قابلیت مورد نظر می‌تواند بسیار جالب باشد. سونی اعلام کرده است که جزئیات بیشتر درخصوص نسل بعدی کنسول بازی این شرکت در سال آینده منتشر خواهد شد. برای اطلاع از اخبار مربوط به این لینک مراجعه کنید.

(6 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.