هر آنچه راجع‌به کنسول جدید Xbox Scarlette می‌دانیم

شرکت «مایکروسافت» در اوایل سال جاری و طی کنفرانسی مطبوعاتی در مراسم E3 سال 2019، از پروژه «اکس‌باکس اسکارلت» (Xbox Scarlett) رونمایی کرد. اکس‌باکس اسکارلت، که یک کد برای دو کنسول «Xbox Anaconda» و «Xbox Lockhart» است، در تعطیلات سال 2020 به همراه بازی «Halo Infinite» منتشر خواهد شد. اکس‌باکس وان در سال 2013 معرفی شد و الان شش سالی می‌شود که در دست کاربران سراسر دنیا قرار دارد. با توجه به چرخه‌ی 5 تا 7 ساله‌ی کنسول اکس‌باکس، بالاخره وقت آن رسیده تا با یک نسل جدید از این کنسول روبه‌رو شویم.

هنوز چیزهای زیادی درباره‌ی اسکارلت وجود دارند که اطلاعاتی از آن‌ها نداریم، اما باتوجه به ادعاهای مایکروسافت، این کنسول‌ها بسیار فراتر از «اکس‌باکس وان اکس» خواهند بود. از زمانی که مایکروسافت روی ساخت این کنسول‌ها کار کرده، اطلاعات زیادی از آن‌ها فاش شده و امروز می‌خواهیم بررسی‌شان کنیم. در ادامه با سخت‌افزارمگ و هر آنچه راجع‌به جدیدترین نسل کنسول اکس‌باکس می‌دانیم، همراه باشید.

این اکس‌باکس جدید دقیقا چیست؟

مایکروسافت سال گذشته درباره‌ی اکس‌باکس جدید صحبت کرد در E3 2019 هم دوباره تاکید داشت که به‌طور جدی روی کنسول جدید کار می‌کند. حتی گفته بود که ممکن است چندین کنسول در راه باشند.

گزارش‌های اولیه حاکی از این بودند که پروژه جدید مایکروسافت، تحت نام اسکارلت در حال انجام است و دو کنسول به نام‌های آناکاندا و لاکهارت به بازار عرضه خواهند شد. آناکاندا، یک نمونه کنسول بسیار قوی است که با پلی‌استیشن 5 برابری می‌کند؛ اما لاکهارت یک کنسول ساده‌تر است که مشخصات و قیمت زیادی هم ندارد. درواقع آناکاندا را می‌توان اکس‌باکس وان اکس، و لاکهارت را اکس‌باکس وان اس درنظر گرفت.

«فیل اسپنسر»، مدیر عامل اکس باکس، اعلام کرده که این پروژه اسکارلت روی نرخ فریم بالا و زمان بارگذاری سریع‌تر تمرکز خواهد کرد. همچنین درباره‌ی آینده‌ی بازی‌های ابری هم صحبت داشته و گفته که مایکروسافت در حال حاضر روی کنسول‌هایی که فقط برای استریم کردن هستند، کار نمی‌کند.

اکس‌باکس اسکارلت در چه تاریخی به بازار عرضه می‌شود؟

مایکروسافت درباره‌ی زمان خاصی برای عرضه‌ی کنسول‌های جدید اکس‌باکس اطلاعاتی نداده است. البته انتظار می‌رود حداقل تا پاییز 2020 باید منتظر بمانیم. این موضوع درباره‌ی «پلی‌استیشن 5» هم صدق می‌کند. در سال 2018، «جان کدرا» که در آن زمان مدیر عامل پلی‌استیشن بود، گفته بود که حدود 3 سال تا انتشار این کنسول باقی مانده، اما بعدها برنامه‌شان کلا عوض شد. البته این احتمال وجود دارد که کدرا برای تکذیب شایعاتی که خبر از انتشار پلی‌استیشن 5 در 2019 می‌دادند، این حرف را زده بوده. بااین‌حال، تا قبل از پاییز 2020 نباید منتظر اسکارلت باشیم.

چه اطلاعاتی درباره‌ی مشخصات و قیمت این اکس‌باکس جدید داریم؟

برخلاف سونی، مایکروسافت تاکنون هیچ صحبتی درباره‌ی مشخصات سخت‌افزاری کنسول‌های جدید خود نکرده؛ اما تمامی گزارش‌ها، خبر از هارد دیسک‌های سریع‌تر برای هر دو کنسول آناکاندا و لاکهارت می‌دهند، یعنی همان‌ چیزی که برای پلی‌استیشن 5 هم درنظر گرفته شده. وب‌سایت «Jeux Video»، مشخصات زیر را برای دو کنسول منتشر کرده است:

 

این سایت همچنین ادعا می‌کند که آناکاندا قیمتی تقریبا 500 دلاری خواهد داشت، که همان قیمت اکس‌باکس وان اکس در سال 2017 است. شایعات لاکهارت هم حاکی از قیمتی 250 دلاری هستند که خبر از قیمت مشابه آن با اکس‌باکس وان اس می‌دهد.

(4 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.