تماشا کنید: پرفروش‌ترین بازی‌های جهان از سال 1989 تا به امروز

بازی‌های کامپیوتری همواره جزئی جدانشدنی از کامپیوترها به حساب می‌آمدند. استقبال بی‌نظیر کاربران از بازی‌ها خیلی زود سازندگان آنها را به ایده درآمدزایی از این راه انداخت. در کنار هزینه خرید بازی، امکاناتی مانند خرید درون برنامه‌ای و صرف هزینه برای سرعت گرفتن روند پیشرفت در بازی، به منابع درآمد دیگری برای سازندگان تبدیل شد. حتی بسیاری از آنها با ارائه رایگان بازی، تمام تمرکز خود بر درآمدزایی را بر روی خریدهای درون برنامه‌ای گذاشتند که نمونه‌هایی از آنها مانند بازی فورتنایت از Epic Games از این استراتژی موفقیت باورنکردنی بدست آورند. با این حال، همچنان درصد بزرگی از بازی‌های ویدئویی غیررایگان هستند و برای دریافت آنها باید هزینه صرف کرد.

پرفروش‌ترین بازی‌های جهان

نینتندو از اول شرکت‌هایی بود که در کنار کنسول‌های خاطره انگیز خود بازی‌های پرطرفداری را روانه بازار کرد. سری بازی‌های سوپر ماریو از سال 1989 در لیست پرفروش‌ترین بازی‌هایی ویدئویی بودند. با گذشت چیزی در حدود 30 سال از آن روزها، این بازی همچنان در نسخه‌های متنوع به بازار ارائه می‌شود و تقریباً از تمامی آنها استقبال فوق العاده‌ای می‌شود. البته این سری از بازی‌های نینتندو رقیبان سرسخت دیگری نیز داشتند. به عنوان مثال بازی تتریس یا همان خانه‌سازی معروف که اولین بار در سال 1984 عرضه شد، تا سال‌ها بر روی کنسول‌های مختلف قابل اجرا بود و به عنوان پرفروش‌ترین بازی ویدئویی به حساب می‌آمد، اما در نهایت در سه ماهه چهارم سال 2013 عنوان خود را به ماینکرفت تقدیم کرد، با این حال در لیست پرفروش‌ترین بازی‌های جهان باقی ماند.

ویدئویی که در ادامه مطلب مشاهده می‌کنید، پرفروش‌ترین بازی‌های جهان از سال 1989 تا به امروز و روند تغییرات آنها را نمایش می‌دهد. این آمار شامل نسخه‌های فروخته شده از بازی‌های در کامپیوترهای خانگی و کنسول‌ها در سراسر جهان است و بازی‌های باندل شده با کنسول، بازی‌های موبایلی و کپی‌های رایگان از بازی‌ها را شامل نمی‌شود. به ما بگویید که با کدامیک از بازی‌های این لیست در طول این دوره 30 ساله خاطره داشته‌اید و آن را بر روی چه کنسولی بازی می‌کردید؟ (لینک دانلود ویدئو)

(4 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • DOOM 1993 چجور تو لیست نیست
  این که تا سال 2015 بود اگه تا 2019 بود بهتر میشد همه چیزو فهمید
  واقعا تتریس بازیه مزخرفیه بدون هیچ دلیلی فروش داره خب واقعا جالب نیست چجور از GTA SA بالاتره فروشش یه بازی کامل در مقایسه با یه بازی هیچی که فقط و فقط بخاطر نوستالژی فروش داره حتی سوپر ماریو هم فروشش غیر منطقی بالا بود..

  0 پاسخ
 • جای سری بازی WOW خالی بود
  :-D

  0 پاسخ
 • خیلی فوق العادس روند تغییر سلیقه ها و علایق گیمر ها
  قدیم تر ها بازی ها ارزون تر بودن و به مرور زمان بازی ها گرون شدن و اینجوری دیتا این خیلی معتبر نیست
  کاشکی به جای فروش بر اساس تعداد نسخه فروخته شده مرتب میشدن... اینجوری مشکل قیمت بازی ها رو هم حل میکرد

  0 پاسخ
 • من با gta سان اندرس خیلی حال کردم
  و از پاپجی متنفرم

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.