تاثیر ترکیب رم تک کاناله و دو کاناله در مقدار فریم دریافتی بازی‌ها را مشاهده کنید

خرید مادربرد‌های گیمینگ امروزه به مسئله مهمی برای گیمر‌ها تبدیل شده است، پشتیبانی از سرعت فرکانس بالا در بخش رم، پشتیبانی کامل از قدرت پردازنده و کارت گرافیک و نبود گلوگاه و محدودیت برای اورکلاک کردن تمامی قطعات همگی از مشخصه‌های مادربرد خوب می‌باشند.

گرچه یک مادربرد خود تنها به همین چند مورد ختم نمی‌شود اما امروز می‌خواهیم درمورد اسلات رم در مادربرد و تاثیر چینش رم دو کاناله و رم تک کاناله با شما صحبت بکنیم. در زمان خرید Ram تصور بیشتر خریداران بر روی این مورد است که بهتر است تا یک رم 8 گیگابایتی به جای 2 عدد رم 4 گیگابایتی خریداری کنیم تا در آینده بتوانیم از یک اسلات اضافه در مادربرد خود استفاده داشته باشیم.

این مورد در نگاه اول درست است و شما می‌توانید با خرید یک رم 8 گیگابایتی در صورتی که مادربرد شما تنها دارای دو اسلات Ram است بعدا از یک اسلات باقی‌مانده استفاده مفید خود را بکنید و یک رم 8 گیگابایتی دیگر نیز اضافه کنید.

اما اگر قصد این را دارید که تنها یک رم 8 گیگابایتی خریداری کنید و تا روز آخری که سیستم خود را دارید از همان 8 گیگابایت استفاده کنید و خبری از ارتقا نیست، پیشنهاد می‌کنیم که حتما ویدیو امروز سخت افزار مگ را از دست ندهید تا متوجه اشتباه خود شوید و به جای خرید یک رم 8 گیگابایتی، 2 رم 4 گیگابایتی خریداری کنید. ( دانلود ویدیو )

(6 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • با سلام یه سوال داشتم من رم 8 گیگ تک کاناله دارم میتونم یه رم همین مدلی مثل رم خودم بزارم کنارش بشه دو کاناله؟

  0 پاسخ
 • حامد

  در پاسخ به: ahad

  سلام. شما برو توی وب سایت مادربردت، مدل مادربردت رو دقیق پیدا کن، بعد برو توی بخش support بعدش لیست رم هایی که پشتیبانی می کنه رو باز کن. بعد مدل رم و مدل چیپ های روی رم رو توی لیست پیدا کن. آنجا می تونی بفهمی مدل رم رو دو کاناله هم پشتیبانی می کنه یا نه.

  0 پاسخ
 • فرید

  خسته نباشید اگر امکانش هست یکی به من بگه برای گرفتن فریم بالا تر در بازی ها 16 گیگ رم با 32 گیگ رم چقدر تفاوت داره ؟!

  0 پاسخ
 • محمد

  در پاسخ به: فرید

  هیچ تفاوتی تو فریم نداره مگر اینکه رمتون از حد استاندارد بتزی کم تر باشه اونوقت افت فریم و لگ خواهید داشت ولی بین 16 و 32 تفاوت چندانی نیست

  1 پاسخ
 • اگر به ساختار ارتباط رم تک کاناله، دو کاناله و 4 کاناله نگاه کنیم کاملا این موضوع فرم بالا علتش مشخص میشه. تاجایی که یادمه رم دو کاناله حدود 2 برابر سطح فرنمادهی بیشتری نسبت به تک کاناله داره و همچنین 4 کاناله هم دوبرابر 2 کاناله میشه. این خودش عدد خیلی فضایی میشه. مثال سادش مثل خیابون میمونه. فرض کنیم تک کاناله میشه یک خیابون 10 متری؛ دو کاناله میشه 2 تا خیابون 10 متری و 4 کاناله میشه 4 تا خیابون 10 متری؛ حالا اگر 20 تا ماشین از این خیابون ها بخوان عبور کنند و همه به یک مقصد مشخص و یکسان برسند، زمانی که ما 4 تا خیابون 10 متری داریم، یعنی 4 برابر ماشین ها سریع تر نسبت به 1 خیابون 10 متری به مقصدشون میرسند.

  0 پاسخ
 • تصور منم همینه دقیقا :-bd

  0 پاسخ
 • تصورتون یک مقدار اشتباه چون در اینجا مقایسه یک رم ۸ با دو رم ۴ هست نه یک رم ۴ با دو رم ۴.باس میگفتی مثلاً دو خیابون پنج متری به موازات هم در مقایسه به یک خیابون ده متری.البته کلا اینطور مقایسه ای بنظرم درست نیست و بیشتر مثل استفاده از یک دست با قدرت ۱۰۰ درصد در مقایسه با دو دست با قدرت ۵۰ درصد میمونه.یک همچین چیزی.

  2 پاسخ
 • قطعا ۴ کاناله بهترینه
  رم ۴ گیگ یکم اذیت میکنه بجاش میشه ۴تا ۸ گذاشت
  که تا ۵ سال از نظر رم خیال ادم راحت میشه
  ۱۶ گیگ واسه خیلی از بازیا کمه مثل assassin و starwars battle front تازه اگه سیستم حرفه ایی باشه
  فقط تو استارت کامپیوتر ۸ گیگ مصرف میکنه خود سیستم
  مخصوصا cpu بالای ۸ هسته باشه

  0 پاسخ
 • متین این‌دفعه رو با AZERILA موافقم باید ساقی سیستمت‌و عوض کنی =))=))

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: متین

  بزرگوار ساقی سیستمت رو باید عوض کنید ها! 8 گیگ برای استارت مصرف میکنه؟ خیلی وضعش خرابه :))

  0 پاسخ
 • یک و نیم برابر تفاوته.فکرش هم نمی‌کردم اینقدر اختلاف باشه.

  0 پاسخ
 • اندازه کل فریم‌ریت من فقط اختلاف بین‌شونه =))=))

  آقای قنبری خسته‌نباشید. ببین برادر اگه یه مادربردی ۴ اسلات داشته‌باشه.. خودت پیش‌نهادت برای نصب ۱۶ گیگ رم چه ترکیبیه؟ دو تا ۸ بهتره یا چهار تا ۴؟ ممنون

  0 پاسخ
 • شما همون 4 تا 4 رو بگیر واسه بازی کافیه.بعدا بخوای ارتقا بدی همه رم ها رو بفروش بجاشون 8 گیگی بگیر.

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.