گوگل بالاخره امکان تگ دستی در اپلیکیشن مدیریت عکس Google Photos را اضافه کرد

Google Photos از نرم افزارهای مهم گوگل محسوب میشود که در هر دستگاه اندرویدی یافت میشود. مدیریت حرفه‌ای گالری تصاویر به واسطه این نرم افزار صورت میگیرد و کاربران میتوانند تصاویر دستگاه خود را با ابزارهای فراوان این برنامه مدیریت کنند.

حال گوگل در حال اضافه کردن قابلیتی به این اپلیکیشن است که کاربران مدت‌ها انتظار آن را میکشیدند. به واسطه قابلیت جدید شما میتوانید به صورت دستی شخصی را در یک تصویر در برنامه Google Photos تگ کنید. گوگل نیز این موضوع را تائید کرده است. تا پیش از این اپلیکیشن تنها به صورت خودکار چهره‌ها را شناسایی و آنها را برای شما دسته‌بندی میکرد که کار کاربر را بسیار آسان میکرد. اما نقطه ضعف این قابلیت این بود که گاهی اوقات سیستم چهره را تشخیص نمیداد و راه حلی نیز برای این مشکل وجود نداشت. اما بالاخره در نسخه جدید Google Photos میتوانید در صورتی که تشخیص چهره خودکار نرم افزار به درستی عمل نکرد، به صورت دستی این کار را انجام دهید.

البته یک نکته در اینجا وجود دارد و آن هم این است که برای تگ دستی افراد، لازم است گوگل تشخیص دهد که چهره‌ای در تصویر در مکان اول وجود دارد. در واقع در صورتی که گوگل چهره‌ای را تشخیص دهد اما نتواند آن را شناسایی کند، در آن صورت میتوانید به صورت دستی آن فرد را تگ کنید و بالعکس اگر گوگل تشخیص دهد فردی در عکس وجود ندارد، شما نیز نمیتوانید به صورت دستی شخصی را اضافه کنید.

با اینکه شاید این قابلیت هنوز تمام و کمال نباشد اما در هر صورت وجود آن بهتر از نبودن آن است. همان طور که گفته شد این قابلیت بخشی از جدیدترین نسخه اپلیکیشن Google Photos است اما شاید هنوز عده‌ای از کاربران به آن دسترسی نداشته باشند چرا که گوگل این قابلیت را با روندی آهسته در اختیار کاربران قرار میدهد.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.