AMD قابلیت Radeon Boost را به درایور نرم افزاری Adrenalin 2020 Edition اضافه می‌کند

در ماه اکتبر گذشته بود که مشخص شد شرکت AMD قصد دارد ویژگی‌های جدیدی را به درایور Radeon Sofware در نسخه ماه دسامبر اضافه کند. اکنون ماه دسامبر از راه رسیده است و در آستانه عرضه کارت گرافیک Radeon RX 5500XT پیش از به پایان رسیدن سال جاری قرار داریم.

در گزارشات قبلی یکی از ویژگی‌های جدیدی که برای درایور نسخه بعدی کارت گرافیک‌های AMD عنوان شده بود، در عمل تقویت کارت گرافیک را به دنبال داشت. حال نام رسمی این ویژگی مشخص شده و به زودی شاهد Radeon Boost در نرم افزار AMD خواهیم بود. AMD این ویژگی را با شعار Turbocharge Your Game تبلیغ میکند که مشخصا افزایش راندمان کارت گرافیک در اجرای بازی ها را به دنبال خواهد داشت. از لحاظ نوع عملکرد، پیش بینی میشود که Radeon Boost بر پایه الگوریتم HiAlgo Boost باشد که رزولوشن را به طور خوکار به گونه‌ای تنظیم میکند که فشار از روی کارت گرافیک کمی برداشته شود و هنگامی که دوربین در حال حرکت است فریم ریت را افزایش میدهد و پس از توقف دوربین، رزولوشن را به حالت عادی برمیگرداند. بنابراین هنگام حرکت در بازی با فعالیت این ویژگی کاهش رزولوشن را به همراه صحنه‌های نسبتا تار در برخی قسمت‌ها شاهد خواهیم بود که افزایش فریم ریت را به دنبال دارد.

این حرکت میتواند غیر قابل باور باشد چرا که AMD پیش از این از HiAlgo در Radeon Chill نیز استفاده کرده بود. مشابه همین ویژگی را شرکت Saphire در آخرین نسخه از نرم افزارهای Trixx با عنوان Trixx Boost استفاده کرده است. احتمالا AMD این ویژگی‌ها در انحصار کارت‌های بر پایه معماری Navi قرار دهد و باید منتظر ماند و دید Radeon Boost چه تاثیری در راندمان محصولی مانند RX 5500XT که چند هفته بیشتر تا زمان عرضه آن باقی نمانده میگذارد.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.